Products
Manufacturer of a wide range of products which include 2.0mm Fiber Optic Patch Cable,1 Core G657A1 FTTH Drop Cable Patch Cord with SC Connector Single Mode Fiber,FTTH Outdoor Drop Cable GJYXFCH 2 Core G657A1 with Steel Wire Messen...
MOQ: 50
Price: USD 0.12-2 Piece
| Payment Terms | L/C, T/T, Western Union |
| Supply Ability | 5000 pieces per day |
| Delivery Time | 5-10 days |
| Packaging Details | Custimized |
| Length | 1m 2m or Customized |
| Color | Yellow/Orange or as required |
| Jacket | PVC or LSZH |
| Connector type | Lc-Lc/Customized |
| Fiber type | OM3,OM2,OM1,G657A1,OM4 |
| Sample | Avaliable |
| Brand Name | Ebocom |
| Model Number | SC/UPC-SC/UPC |
| Certification | ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20 Pieces
Price: 1 USD per Piece
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Delivery Time | 3-10 days |
| Packaging Details | Plywood Drum or Custimized |
| Length | 50m/100m/150m/200m/customized |
| Application | FTTH FTTB FTTX Network |
| Jacket | LSZH |
| Warranty | 1 Year |
| Connector type | SC-SC/Customized |
| Fiber type | G657A1 |
| Sheath color | black/white |
| Sample | Avaliable |
| Brand Name | Ebocom |
| Model Number | Drop Cable Patch Cord |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20KM
Price: USD 0.01~0.2, Meter
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 100 KM per Day |
| Delivery Time | 3-10 days |
| Packaging Details | Drum/Pallet |
| Fiber options | G657A1 |
| Application | FTTH FTTB FTTX Network |
| Color | Black & White |
| Fiber count | 2 Core |
| Jacket | LSZH/PVC |
| Strength member | steel wire/FRP |
| Length | 1km or 2km |
| Oem | Available |
| Brand Name | Ebocom |
| Model Number | GJYXFCH |
| Certification | ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 20KM
Price: USD 0.01~0.2, Meter
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 100 KM per Day |
| Delivery Time | 3-10 days |
| Packaging Details | Drum/Pallet |
| Fiber options | G652D/G657A1 |
| Application | FTTH FTTB FTTX Network |
| Color | Black & White |
| Fiber count | 12 Core |
| Jacket | LSZH/PVC |
| Strength member | steel wire/FRP |
| Length | 1km or 2km |
| Oem | Available |
| Brand Name | Ebocom |
| Model Number | GJYXFCH |
| Certification | ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2000M
Price: 0.02 USD per Meter
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 100 KM per Day |
| Delivery Time | 3-10 days |
| Packaging Details | Plywood Drum or Custimized |
| Tensile Strength | 1KN 1.5KN 2KN 3KN |
| Fiber Type | Single Mode |
| FRP | 0.5-2.8mm |
| Cable Length | 1km 2km |
| Model Name | drop cable |
| Outer Sheath Material | PE/LSZH |
| Cable Color | Black |
| Brand Name | Ebocom |
| Model Number | GYFXTY |
| Certification | ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2000M
Price: FOB price: RMB112/KM
| Payment Terms | T/T30%deposit ,70%before shipment |
| Supply Ability | 100KMS/day |
| Delivery Time | 10-15 days |
| Packaging Details | 1KM/drum |
| Fiber count | 1core |
| Fiber type | G657A1 |
| Strength messenger | 2*0.4mmSteel wire |
| Jacket material | lszh |
| Outer diameter | 1.8*2.8±0.3mm |
| Sheath color | Black |
| HS code | 8544700000 |
| Brand Name | EBOCOM |
| Model Number | Fiber Optic Cable 1core GJXH-1B1 |
| Certification | ISO TLC |
| Place of Origin | Shandong,China |
MOQ: 2000M
Price: EXW ≥2000m $0.02/M ≥5000m $0.016/M
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P |
| Supply Ability | 20000KMS/day |
| Delivery Time | 5-8 days |
| Packaging Details | 1. Iron-wooden drum or non-fumigation wooden drum,normal wooden drum. 2. Drum size can be designed,details will calculation for suitable for containers. |
| Name | Self Supporting Drop Cable |
| Brand Name | EBOCOM |
| Model Number | GJYXFCH 2B1 |
| Certification | ISO TLC |
| Place of Origin | Shandong,China |
MOQ: 2000M
Price: 0.02 USD per Meter
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 100 KM per Day |
| Delivery Time | 3-10 days |
| Packaging Details | Plywood Drum or Custimized |
| Tensile Strength | 1KN 1.5KN 2KN 3KN |
| Fiber Type | Single Mode |
| FRP | 0.5-2.8mm |
| Cable Length | 1km 2km |
| Model Name | drop cable |
| Outer Sheath Material | PE/LSZH |
| Cable Color | Black |
| Brand Name | Ebocom |
| Model Number | GYFXTY |
| Certification | ISO |
| Place of Origin | China |
MOQ: 2000M
Price: EXW ≥2000m $0.02/M ≥5000m $0.019/M
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P |
| Supply Ability | 20000KMS/day |
| Delivery Time | 5-8 days |
| Packaging Details | 1. Iron-wooden drum or non-fumigation wooden drum,normal wooden drum. 2. Drum size can be designed,details will calculation for suitable for containers. |
| Fiber count | 1-4 core |
| Fiber type | G652D G657A1 G657A2 |
| Fiber brand | EBOCOM |
| Strength messenger | Steel wire/ FRP |
| Jacket material | lszh pvc |
| Outer diameter | 4.8*2.8±0.2mm |
| Brand | EBOCOM/OEM |
| Sheath color | Black |
| Brand Name | EBOCOM |
| Model Number | GJYXCH 1B1 |
| Certification | ISO TLC |
| Place of Origin | Shandong,China |
MOQ: 2000M
Price: EXW ≥2000m $0.019/M ≥5000m $0.018/M
| Payment Terms | T/T, L/C, D/A, D/P |
| Supply Ability | 20000KMS/day |
| Delivery Time | 5-8 days |
| Packaging Details | 1. Iron-wooden drum or non-fumigation wooden drum,normal wooden drum. 2. Drum size can be designed,details will calculation for suitable for containers. |
| Fiber count | 1-4 core |
| Fiber type | G652D G657A1 G657A2 |
| Fiber brand | OEM |
| Strength messenger | Steel wire/ FRP |
| Jacket material | lszh pvc |
| Outer diameter | 4.8*2.8±0.2mm |
| Brand | EBOCOM/OEM |
| Brand Name | EBOCOM |
| Model Number | GJYXFCH-1B1A6 |
| Certification | ISO TLC |
| Place of Origin | Shandong,China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!