| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union,MoneyGram,Alipay,Credit card |
| Supply Ability | 3000 pcs per month |
| Delivery Time | 7-10 work days |
| Packaging Details | Inner package shrink film&foam&carton box&tape belts,package size:H1980*W850*D750mm |
| Product Name | Commercial safe box |
| Key Words | Bank safes,home safe box,office safe box,fingerprint safe box,luxury safes |
| Product Type | Security product |
| Bolt | 14*90mm double rows bolts |
| Material | Solid steel |
| Color | Gold,Coffee and OEM |
| Thickness of door | 10mm |
| Size | H1280*W600*D520mm.OEM |
| Certificae | ISO90001/ISO14001/CSP/Patented |
| Weight | 205±2kg,OEM |
| Lock | Fingerprint lock |
| OEM | Size,color,interior can accept |
| Brand Name | YINGBO |
| Model Number | YB/ZY-120 |
| Certification | ISO14001/ISO9001/CSP/Patented |
| Place of Origin | Hebei,China |
View Detail Information
Explore similar products
H580mm Solid Steel Construction Commercial Safe Box Adjustable Shelves For Bank
Dual Intelligent Alarm Commercial Safe Box Solid Steel With 3D Stereo Soft-Roll
Solid Steel Commercial Safe Box Semiconductor Fingerprint Biometric Zinc Alloy
Eco-Friendly Paint Commercial Safe Box with Hidden Box and 10mm Door Thickness
Product Specification
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union,MoneyGram,Alipay,Credit card | Supply Ability | 3000 pcs per month |
| Delivery Time | 7-10 work days | Packaging Details | Inner package shrink film&foam&carton box&tape belts,package size:H1980*W850*D750mm |
| Product Name | Commercial safe box | Key Words | Bank safes,home safe box,office safe box,fingerprint safe box,luxury safes |
| Product Type | Security product | Bolt | 14*90mm double rows bolts |
| Material | Solid steel | Color | Gold,Coffee and OEM |
| Thickness of door | 10mm | Size | H1280*W600*D520mm.OEM |
| Certificae | ISO90001/ISO14001/CSP/Patented | Weight | 205±2kg,OEM |
| Lock | Fingerprint lock | OEM | Size,color,interior can accept |
| Brand Name | YINGBO | Model Number | YB/ZY-120 |
| Certification | ISO14001/ISO9001/CSP/Patented | Place of Origin | Hebei,China |
| High Light | 7 Open Ways Commercial Safe Box ,14*90mm Double Rows Bolts Security Safe Box ,Hidden Box for Private Items Bank Safe | ||
| Product Name | Commercial Safe Box |
|---|---|
| Keywords | Bank safes, home safe box, office safe box, fingerprint safe box, luxury safes |
| Product Type | Security product |
| Bolt | 14*90mm double rows bolt (200% safety guarantee) |
| Size | H1280*W600*D520mm (OEM available) |
| Material | Solid steel |
| Weight | 205±2kg (OEM available) |
| Door Thickness | 10mm |
| Opening | 7 open ways |
| Certification | ISO90001/ISO14001/CSP/Patented |
| Lock | Smart biometric fingerprint lock |
| Unlock Method | Fingerprint + password + key |
| Color | Gold, Coffee (OEM available) |
| MOQ | 4 PCS |
| OEM | Custom size, color, and interior available |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
1996
Total Annual:
1200-1500
Employee Number:
300~350
Ecer Certification:
Verified Supplier
Hebei Yingbo Safe Boxes Co., Ltd. was established in 1996. It is a large safe boxes company which integrates design, research and development,production and sales Now there are 4 areas& 42000 s.q.m in our factory,more than110pcs patented Certificate, 350 workers, 8 production lines, 8 engineers ... Hebei Yingbo Safe Boxes Co., Ltd. was established in 1996. It is a large safe boxes company which integrates design, research and development,production and sales Now there are 4 areas& 42000 s.q.m in our factory,more than110pcs patented Certificate, 350 workers, 8 production lines, 8 engineers ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!