| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union,MoneyGram,Alipay,Credit card |
| Supply Ability | 3000 pcs per month |
| Delivery Time | 7-10 work days |
| Packaging Details | Inner package shrink film&foam&carton box&tape belts; size: H1180*700*650mm |
| Opening | 4 open ways |
| Shelf | 1 piece |
| OEM | Size, color, interior can accept |
| Thickness Of Door | 10mm |
| Weight | 72±2kg |
| Size | H580*W420*D380 mm |
| Bolt | Patent solid bolts |
| Material | Solid Steel |
| Color | Coffee(customized) |
| Lock | Fingerprint Password Lock |
| Application | Commercial,home,office,hotel |
| Brand Name | YINGBO |
| Model Number | YB/ZY-58 |
| Certification | ISO14001/ISO9001/CSP/Patented |
| Place of Origin | Hebei,China |
View Detail Information
Explore similar products
H580mm Solid Steel Construction Commercial Safe Box Adjustable Shelves For Bank
Dual Intelligent Alarm Commercial Safe Box Solid Steel With 3D Stereo Soft-Roll
Solid Steel Commercial Safe Box Semiconductor Fingerprint Biometric Zinc Alloy
Eco-Friendly Paint Commercial Safe Box with Hidden Box and 10mm Door Thickness
Product Specification
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union,MoneyGram,Alipay,Credit card | Supply Ability | 3000 pcs per month |
| Delivery Time | 7-10 work days | Packaging Details | Inner package shrink film&foam&carton box&tape belts; size: H1180*700*650mm |
| Opening | 4 open ways | Shelf | 1 piece |
| OEM | Size, color, interior can accept | Thickness Of Door | 10mm |
| Weight | 72±2kg | Size | H580*W420*D380 mm |
| Bolt | Patent solid bolts | Material | Solid Steel |
| Color | Coffee(customized) | Lock | Fingerprint Password Lock |
| Application | Commercial,home,office,hotel | Brand Name | YINGBO |
| Model Number | YB/ZY-58 | Certification | ISO14001/ISO9001/CSP/Patented |
| Place of Origin | Hebei,China | ||
| High Light | dual alarm commercial safe box ,3D stereo soft leather safe box ,digital security commercial safe box | ||
| Product Name | Commercial safe box |
|---|---|
| Keywords | Bank safes, home safe box, office safe box, fingerprint safe box, luxury safes |
| Product Type | Security product |
| Bolt | 14*90mm double rows bolts |
| Size | H580*W420*D380 mm |
| Material | Solid steel |
| Weight | 72±2kg |
| Door Thickness | 10MM |
| Opening | 4 open ways |
| Handle | Zinc alloy handle |
| Certification | ISO90001/ISO14001/CSP/Patented |
| Lock | Smart biometric fingerprint lock |
| Shelf | 1 piece |
| Color | Coffee, gold and OEM |
| MOQ | 4 PCS |
| OEM | Available |
Fingerprint Security, Refined
Accuracy: Semiconductor‑based scanning for reliable identification
Speed: 0.1‑second access with registered fingerprint
Capacity: Holds 32 unique fingerprints
Design: Slim, integrated sensor complements any decor
![]()
![]()
![]()
4. Exterior Design
6 mm Solid Steel Plate Construction
Forged from 6 mm high-quality solid steel, the safe delivers uncompromising, long-lasting security you can trust to safeguard your most precious belongings.
Double-Row Bolts: 200% Security Upgrade
Featured with patented thickened double-row anti-explosion latches, the safe’s security is doubled, providing comprehensive and reliable insurance for your property security.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
1996
Total Annual:
1200-1500
Employee Number:
300~350
Ecer Certification:
Verified Supplier
Hebei Yingbo Safe Boxes Co., Ltd. was established in 1996. It is a large safe boxes company which integrates design, research and development,production and sales Now there are 4 areas& 42000 s.q.m in our factory,more than110pcs patented Certificate, 350 workers, 8 production lines, 8 engineers ... Hebei Yingbo Safe Boxes Co., Ltd. was established in 1996. It is a large safe boxes company which integrates design, research and development,production and sales Now there are 4 areas& 42000 s.q.m in our factory,more than110pcs patented Certificate, 350 workers, 8 production lines, 8 engineers ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!