| Payment Terms | T/T,L/C,Western Union,MoneyGram,Alipay,Credit card |
| Supply Ability | 5000 pcs per month |
| Delivery Time | 10-15 work days |
| Packaging Details | Inner package shrink film&foam&carton box&tape belts |
| Product Name | YB/FW-58 |
| Key Words | Fireproof safes, fire safe box, fireproof safe box, anti-fire safe box, anti-fire safes |
| Company type | Manufacture |
| Product Color | White,black, can customized |
| Fireproof Material | Cement |
| Size | H580*W450*D450mm, can OEM |
| Weight | 90kg, can OEM |
| Lock | Digital lock |
| Opening Ways | Three open ways |
| Allplication | Home, office, hotel, bank, business, commercial |
| Warranty | 1 year |
| Shelves | 1 PCS |
| Brand Name | Yingbo |
| Model Number | YB/FW-58 |
| Certification | ENC,CE,ISO14001,ISO9001 |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
250-1500mm home burglary fireproof steel a safe box
Solid Steel Fireproof Safe Box Dual Alarm System Height 420mm
Small Modern Exterior Design Fireproof Safe Box For 120 Mins Fireproof
30-120mins Customizable Fireproof Home Safe Box For Security
Product Specification
| Payment Terms | T/T,L/C,Western Union,MoneyGram,Alipay,Credit card | Supply Ability | 5000 pcs per month |
| Delivery Time | 10-15 work days | Packaging Details | Inner package shrink film&foam&carton box&tape belts |
| Product Name | YB/FW-58 | Key Words | Fireproof safes, fire safe box, fireproof safe box, anti-fire safe box, anti-fire safes |
| Company type | Manufacture | Product Color | White,black, can customized |
| Fireproof Material | Cement | Size | H580*W450*D450mm, can OEM |
| Weight | 90kg, can OEM | Lock | Digital lock |
| Opening Ways | Three open ways | Allplication | Home, office, hotel, bank, business, commercial |
| Warranty | 1 year | Shelves | 1 PCS |
| Brand Name | Yingbo | Model Number | YB/FW-58 |
| Certification | ENC,CE,ISO14001,ISO9001 | Place of Origin | China |
| High Light | 120mis Fireproof Safe Box ,Prevention Design Fireproof Safe Box ,Multiple Fireproof Safe Box | ||
| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Name | YB/FW-58 |
| Product Color | White, black, can be customized |
| Fireproof Material | Cement |
| Size | H580*W450*D450mm (custom sizes available) |
| Weight | 90kg (custom weights available) |
| Lock | Digital lock |
| Opening Methods | Three opening ways |
| Application | Home, office, hotel, bank, business, commercial |
| Warranty | 1 year |
| Shelves | 1 included |
The YB/FW-58 fireproof safe box features efficient thermal insulation technology that maintains a constant interior temperature even when exposed to external fires, providing airtight protection for your valuables.
The main keyhole, LED display, and password buttons are seamlessly integrated into the panel with a hidden emergency keyhole for additional security.
Three opening methods provide convenient access while maintaining security.
Hebei Yingbo Safe Boxes Co., Ltd. has been manufacturing high-quality security products since 1996. Our facility includes:
Hotel safes, home safes, anti-fire safes, bank safes, jewelry safes, vault doors, movable vaults, gun safes, and specialized security solutions.
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
1996
Total Annual:
1200-1500
Employee Number:
300~350
Ecer Certification:
Verified Supplier
Hebei Yingbo Safe Boxes Co., Ltd. was established in 1996. It is a large safe boxes company which integrates design, research and development,production and sales Now there are 4 areas& 42000 s.q.m in our factory,more than110pcs patented Certificate, 350 workers, 8 production lines, 8 engineers ... Hebei Yingbo Safe Boxes Co., Ltd. was established in 1996. It is a large safe boxes company which integrates design, research and development,production and sales Now there are 4 areas& 42000 s.q.m in our factory,more than110pcs patented Certificate, 350 workers, 8 production lines, 8 engineers ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!