| Place Of Origin | CHINA |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 |
| Delivery Time | 15-30 |
| Packaging Details | box |
| Care Instructions | Avoid Chemicals, Clean With Soft Cloth |
| Style | Classic/Modern/Vintage |
| Jewelry Type | Necklace/Pendant |
| Material | Painted paint, pure 18K gold. |
| chain material | pure 18K gold |
| Weight | 1.7g |
| Clasp Material | pure 18K gold |
| Model Number | YOB-G48 |
View Detail Information
Explore similar products
Quality Choice Shiny Crystal Angel 18K Gold Modern Pendant Fine Jewelry Necklace
Factory Direct China light luxury chic exquisite fine jewelry gift Lucky
High Quality Control gold 18k holy pendant Triangular-shaped golden fortune god
Competitive price 18K gold engraved pendant Apple Girl Pattern 18K Gold Pendant
Product Specification
| Place Of Origin | CHINA | Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 | Delivery Time | 15-30 |
| Packaging Details | box | Care Instructions | Avoid Chemicals, Clean With Soft Cloth |
| Style | Classic/Modern/Vintage | Jewelry Type | Necklace/Pendant |
| Material | Painted paint, pure 18K gold. | chain material | pure 18K gold |
| Weight | 1.7g | Clasp Material | pure 18K gold |
| Model Number | YOB-G48 | ||
| High Light | 18K gold fox pendant ,tarnish resistant gold jewelry ,Chinese style nine tailed fox pendant | ||
Material: baked paint, pure 18K gold.
Color: Gold.
Specification: Weight 1.7g, width 19.8mm.
Design Style: This Nine Tailed Fox 18K Gold Pendant combines Chinese mythology with modern luxury design, with soft and smooth lines, elegant and lively nine tails, and exquisite and lifelike shapes. 18K gold has a delicate and warm texture, with a simple and elegant overall design that is mysterious and elegant. It cleverly combines the auspicious meaning of the East with fashionable beauty, and when worn, it exudes a fairy like and dynamic aura, showcasing unique charm and high-end temperament.
Fast delivery: The delivery cycle is 15-30 days, and new orders can be processed within 15 days to ensure the safe delivery of this exclusive auspicious item for you.
What materials are used in this product?
This product is made of painted paint, pure 18K gold..
How long does delivery take?
Delivery typically takes 15 to 30 days; new orders will be processed within 15 days.
Is this product suitable for gifting?
Yes,Suitable for giving to girlfriends, lovers, or loved ones, it is both full of good wishes and unique and stylish, making it a thoughtful and attractive gift.
Can I return the product if I am not satisfied?
Please refer to our return policy for details on returns and exchanges.
Company Details
Ecer Certification:
Verified Supplier
As a seasoned manufacturer and trader in the fashion jewelry industry, we operate with professional equipment and a highly skilled team. Our company provides a comprehensive service system covering style design, production, product matching, and sales, with fast delivery within 3-20 days. Our ... As a seasoned manufacturer and trader in the fashion jewelry industry, we operate with professional equipment and a highly skilled team. Our company provides a comprehensive service system covering style design, production, product matching, and sales, with fast delivery within 3-20 days. Our ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!