| Place Of Origin | CHINA |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 |
| Delivery Time | 15-30 |
| Packaging Details | box |
| Care Instructions | Avoid Chemicals, Clean With Soft Cloth |
| Style | Classic/Modern/Vintage |
| Jewelry Type | Necklace/Pendant |
| Material | Moissanite, pure 18K gold |
| chain material | pure 18K gold |
| Weight | 0.31g |
| Clasp Material | pure 18K gold |
| Model Number | YOB-G33 |
View Detail Information
Explore similar products
Quality Choice Shiny Crystal Angel 18K Gold Modern Pendant Fine Jewelry Necklace
Factory Direct China light luxury chic exquisite fine jewelry gift Lucky
High Quality Control gold 18k holy pendant Triangular-shaped golden fortune god
Competitive price 18K gold engraved pendant Apple Girl Pattern 18K Gold Pendant
Product Specification
| Place Of Origin | CHINA | Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 | Delivery Time | 15-30 |
| Packaging Details | box | Care Instructions | Avoid Chemicals, Clean With Soft Cloth |
| Style | Classic/Modern/Vintage | Jewelry Type | Necklace/Pendant |
| Material | Moissanite, pure 18K gold | chain material | pure 18K gold |
| Weight | 0.31g | Clasp Material | pure 18K gold |
| Model Number | YOB-G33 | ||
| High Light | 18k gold pendant jewelry ,brushed skirt pearl pendant ,delicate romantic gold necklace | ||
Material: Moissanite, pure 18K gold.
Color: Gold.
Specification: Weight 0.31g, width 12.7mm.
Design style: This brushed skirt 18K gold pendant features a dynamic and soft design inspired by the flowing skirt hem, with smooth and graceful lines that showcase the elegant posture of women. The delicate wire drawing process endows the pendant with a soft matte texture, with delicate and understated high-end layers, without unnecessary complicated decorations, simple and exquisite yet with a sense of atmosphere. The overall style is gentle and fresh, fashionable and versatile, combining a girlish feel with a light and mature temperament. It is lightweight and understated for daily wear, making it easy to handle various dressing styles.
Fast delivery: The delivery cycle is 15-30 days, and new orders can be processed within 15 days to ensure the safe delivery of this exclusive auspicious item for you.
What materials are used in this product?
This product is made of moissanite, pure 18K gold
How long does delivery take?
Delivery typically takes 15 to 30 days; new orders will be processed within 15 days.
Is this product suitable for gifting?
Yes,Suitable for gifting to girlfriends, girlfriends, or loved ones, it is perfect for birthdays, anniversaries, holidays, or daily surprises, all of which can deliver this romance and heartfelt message, keeping beautiful moments by your side.
Can I return the product if I am not satisfied?
Please refer to our return policy for details on returns and exchanges.
Company Details
Ecer Certification:
Verified Supplier
As a seasoned manufacturer and trader in the fashion jewelry industry, we operate with professional equipment and a highly skilled team. Our company provides a comprehensive service system covering style design, production, product matching, and sales, with fast delivery within 3-20 days. Our ... As a seasoned manufacturer and trader in the fashion jewelry industry, we operate with professional equipment and a highly skilled team. Our company provides a comprehensive service system covering style design, production, product matching, and sales, with fast delivery within 3-20 days. Our ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!