Products
Manufacturer of a wide range of products which include Yongsheng Custom Aluminum Circles | Alloys 1060/1100/3003/5052 | For Hardware,Diameter 80mm 1000mm Large Aluminum Disc For Kitchen Ware,Disposable Outdoor Picnic Barbecue Tool...
MOQ: 1 ton
Price: 2600-2700 usd/ton
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P,D/A,L/C |
| Supply Ability | 5000 tons/month |
| Delivery Time | 7-15work days |
| Packaging Details | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
| Brand Name | Yongsheng |
| Model Number | 1060/1100/3003/5052 |
| Certification | ISO, RoHS, etc |
| Place of Origin | Henan Province , China |
MOQ: 1 Ton
Price: USD2500tons
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 5000 Tons Per Month |
| Delivery Time | 7-20 Days |
| Packaging Details | Standard Seaworthy Wooden Pallet Packing |
| alloy | 1000series-8000series |
| temper | O-H112,T3-T8 |
| thickness | 0.5mm-6.5mm |
| diameter | 80mm-1000mm |
| application | pots,cookers,LED shell,traffic signs etc |
| surface treatment | coated,pe film,mill finish |
| tolerances | as per your requirements |
| Brand Name | Henan Yongsheng |
| Model Number | Aluminum Circle Disc |
| Certification | SGS, ISO, RoHS, Etc. |
| Place of Origin | Henan Province , China |
MOQ: 10000pcs
Price:
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Delivery Time | 7-30 days after order confirmation |
| Product Name | Disposable Roaster Grill Tools |
| Material | Aluminum |
| Size | 31x25.5x5cm |
| Weight | 0.8kg |
| Features | Easy to assemble, portable, folding |
| Sample | Free |
| Price Term | FOB, CIF, CFR, CNF, etc. |
| Brand Name | Henan Yongsheng |
| Model Number | Aluminum Foil Roaster Pans |
| Certification | ISO, RoHS, FDA |
| Place of Origin | Zhengzhou Henan |
MOQ: 10000pcs
Price:
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, West Union, Money Gram, Etc. |
| Delivery Time | 7-25 days after order confirmation |
| Packaging Details | Seaworthy Export Standard Wooden Box |
| Material | Aluminum |
| Alloy | Aluminum foil tray, stainless steel mesh, charcoal |
| Tray Size | 365x235x105mm |
| Mesh | 365x235mm |
| Sample | Free |
| Carton Size | 387x260x257mm |
| Price Term | FOB, CIF, CFR, CNF, etc. |
| Brand Name | Henan Yongsheng |
| Model Number | Aluminum Foil Container |
| Certification | ISO, RoHS, FDA |
| Place of Origin | Zhengzhou Henan |
MOQ:
Price: FOB, CIF, CFR, CNF, etc.
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Delivery Time | 7-25 days after order confirmation |
| Material | Iron,Charcoal |
| Fuel | Wood Charcoal |
| Usage | Kitchen Cooking\Baking\BBQ\Camping |
| Color | Silver |
| Size | 27x22x5cm |
| Loading Port | Qingdao Port,Tianjin Port,Shanghai port. |
| Price terms | FOB, CIF, CFR, CNF, Etc. |
| Payment terms | L/C,D/A,D/P,T/T , West Union, Money Gram, Etc. |
| Brand Name | Henan Yongsheng |
| Model Number | Disposable Grill |
| Certification | ISO, RoHS, FDA |
| Place of Origin | Zhengzhou Henan |
MOQ: 10000pcs
Price: FOB, CIF, CFR, CNF, etc.
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, Western Union, T/T, MoneyGram |
| Delivery Time | 7-25 days after order confirmation |
| Packaging Details | Customized Packing |
| Name | Outdoor BBQ Disposable Grill |
| Material | Aluminum Foil+Charcoal |
| Fuel | Wood Charcoal |
| Product Size | 31x25x8.5 cm |
| Weight | 22.6 oz |
| Packaging Size | 72x32x32 24 PCS/CTN |
| Logo | Customized |
| Brand Name | Henan Yongsheng |
| Model Number | Disposable Grill |
| Certification | ISO, RoHS, FDA |
| Place of Origin | Zhengzhou Henan |
MOQ: 10000pcs
Price: FOB, CIF, CFR, CNF, etc.
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Delivery Time | 7-25 days after order confirmation |
| Packaging Details | Customized Packing |
| Material | Iron, aluminum foil, charcoal |
| Name | Instant Grill |
| Size | 22x18x5cm, 27x22x5cm, 31x25x5cm, 48x31x5cm, etc |
| Charcoal Weight | 350g, 400g, 600g, 1000g, etc |
| Grill Weight | 498g, 580g, 750g, 1320g, etc |
| Sample | Free |
| MOQ | 10000pcs |
| Certificates | SGS, MSDS, CE, RoHS, etc |
| Brand Name | Henan Yongsheng |
| Model Number | Disposable Grill |
| Certification | ISO, RoHS, FDA |
| Place of Origin | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
MOQ: 10000pcs
Price: FOB, CIF, CFR, CNF, etc.
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Delivery Time | 7-25 days after order confirmation |
| Material | Aluminum foil, iron, coal |
| Size | 48x31x6cm |
| Coal Weight | 1100g |
| Product Weight | 1500g |
| Sample | Free |
| Burning Time | More than 150min |
| Carton Size | 48.5x35.5x55.5cm |
| Standard | ASTM-B209,EN573-1,GB/T3880.1-2006 |
| Brand Name | Henan Yongsheng |
| Model Number | 48x31x6cm |
| Certification | ISO, RoHS, FDA |
| Place of Origin | Zhengzhou Henan |
MOQ: 10000pcs
Price: FOB, CIF, CFR, CNF, etc.
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Delivery Time | 7-25 days after order confirmation |
| Name | Aluminum Charcoal Grill |
| Material | Aluminum foil, iron, coal |
| Size | 32x24x6cm |
| MOQ | 10000pcs |
| Features | Easily Assembled, Easily Cleaned, Folding |
| Applications | Home, outdoor, bbq |
| Brand Name | Henan Yongsheng |
| Model Number | Disposable Grill |
| Certification | ISO, RoHS, FDA |
| Place of Origin | Huiguo Town, Gongyi City, Henan Province, China |
MOQ: 10000pcs
Price:
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Delivery Time | 7-25 days after order confirmation |
| Name | Mini Charcoal Grill |
| Material | Aluminum foil, coal, stainless steel |
| Usages | Kitchen cooking/baking/BBQ |
| Product Size | 26.5x19.5x8cm |
| Carton Size | 20x40x42cm |
| Carton | 10pcs/ctn |
| Weight | 600g |
| Brand Name | Henan Yongsheng |
| Model Number | Aluminum Foil Disposable Grill |
| Certification | ISO, RoHS, FDA |
| Place of Origin | Zhengzhou Henan |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!