| Model Number | YBR028EGE-Q1(E32R28T)/YBN028EGE-Q1(E32N28T) |
| Certification | CE,RoHS |
| Place of Origin | China |
View Detail Information
Explore similar products
5.0" IPS LCD ESP32-S3 Smart Display Module with 800x480 Resolution and
2.4-inch IPS TFT ESP32 Development Board with WiFi and Bluetooth and 240x320
3.5-inch ESP32 Development Board with 320*480 Resolution Smart Display Screen
2.8-inch IPS TFT ESP32 Development Board with WiFi and Bluetooth and 240x320
Product Specification
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | Up to 5,000 pcs/day |
| Delivery Time | 30 Working days | Size | 2.8 inch |
| Resolution | 240×320 Pixels | Touch Type | No Touch / Resistive Touch(Optional) |
| Applications | IoT Devices, HMI, Education, Prototyping | Brand Name | YZY |
| Model Number | YBR028EGE-Q1(E32R28T)/YBN028EGE-Q1(E32N28T) | Certification | CE,RoHS |
| Place of Origin | China | ||
| Item | Parameters | Unit |
|---|---|---|
| Module | ESP32-WROOM-32E | - |
| CPU | ESP32-D0WD-V3, Xtensa dual core 32-bit LX6 microprocessor | - |
| Frequency | 240MHz (Max) | - |
| Memory | 48KB ROM + 520KB SRAM + 16KB RTC SRAM + 4MB external QSPI Flash | - |
| WIFI | 2.4GHz, 802.11b/g/n modes | - |