| Color | Yellow, White, Black, Blue |
| Max Cutting Length | 3200mm customizable |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Marble |
| Voltage | 220 V, 380 V |
| Power(W) | 15kw+7.5kw+750w |
| Dimension(L*W*H) | 5300*3000*2400 |
| Weight | 3000 kg |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Long Service Life |
| Cutting thickness (max) | 100 mm |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | Motor |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
View Detail Information
Explore similar products
3 Axis 15 kW Bridge Cutting Machine for Granite Customizable CNC with Motor and
3 Axis 15 kW Bridge Cutting Machine for Granite with Motor Customizable CNC
3 Axis 15kw Bridge Cutting Machine for Stone Customizable CNC Machine with
3 Axis 15kw Bridge Cutting Machine for Stone Customizable CNC Machine with
Product Specification
| Color | Yellow, White, Black, Blue | Max Cutting Length | 3200mm customizable |
| Type | Stone Cutting Machine | Use | Marble |
| Voltage | 220 V, 380 V | Power(W) | 15kw+7.5kw+750w |
| Dimension(L*W*H) | 5300*3000*2400 | Weight | 3000 kg |
| Warranty | 1 Year | Key Selling Points | Long Service Life |
| Cutting thickness (max) | 100 mm | Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided | Core Components | Motor |
| Packaging Details | OTHERS | Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA | Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
The 3-axis bridge cutting machine is a new generation multifunctional processing machine that adopts pattern operation and advanced technology Synchronized CNC control system allows for easy and free operation of machines without the need for complex CNC knowledge.This machine can be used to achieve advanced functions such as horizontal andverticalcutting, Rotate the machine head 90 degrees,45 degree chamfering, desktop lifting 85 degrees, and can be used in small stone processing plants and countertop workshops.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Seller,Trading Company
Year Established:
2017
Total Annual:
4000000-5000000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!