| Color | Red/Yellow/Blue/White Customizable |
| Max Cutting Length | 3200mm, Customizable |
| Type | Stone CNC Bridge Cutting Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain, etc |
| Voltage | 220 V, 380 V |
| Power(W) | 15kw(20.12hp) |
| Dimension(L*W*H) | 5300x3000x2400mm(208.66x118.11x94.49in) |
| Weight | 3000 kg(6613.87lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate/High Safety Level/Remote Monitoring /Long Service Life |
| Cutting thickness (max) | 100 mm(3.94in) |
| Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | High power Italian cutting motor |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
View Detail Information
Explore similar products
3 Axis 15 kW Bridge Cutting Machine for Granite Customizable CNC with Motor and
3 Axis 15 kW Bridge Cutting Machine for Granite with Motor Customizable CNC
3 Axis 15kw Bridge Cutting Machine for Stone Customizable CNC Machine with
3 Axis 15kw Bridge Cutting Machine for Stone Customizable CNC Machine with
Product Specification
| Color | Red/Yellow/Blue/White Customizable | Max Cutting Length | 3200mm, Customizable |
| Type | Stone CNC Bridge Cutting Machine | Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain, etc |
| Voltage | 220 V, 380 V | Power(W) | 15kw(20.12hp) |
| Dimension(L*W*H) | 5300x3000x2400mm(208.66x118.11x94.49in) | Weight | 3000 kg(6613.87lb) |
| Warranty | 1 Year | Key Selling Points | Easy to Operate/High Safety Level/Remote Monitoring /Long Service Life |
| Cutting thickness (max) | 100 mm(3.94in) | Machinery Test Report | Not Available |
| Video outgoing-inspection | Provided | Core Components | High power Italian cutting motor |
| Packaging Details | OTHERS | Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA | Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
Type |
Stone CNC Bridge Cutting Machine |
Voltage |
220v/380v |
Power |
15kw |
Weight |
3000kg |
Core components |
High power Italian cutting motor |
||
Laiyang Zeus machinery co.., LTD. was established in 2006, is a dedicated to stone numerical control processing equipment research, development and production of professional enterprises. The company has a professional research and development, design, production and after-sales service team, insist in the "quality and service for the first" purpose, for the company's products to provide reliable technical support and after-sales service guarantee, from the product appearance, performance, precision to achieve a perfect combination. Through the unremitting efforts of Zeus team, overcome difficulties, products not only sell well in domestic market. but also exported to Europe, the United States, Southeast Asia and other countries. One of the multi-functional cutting and grinding machine, hole machine, 45 degrees back cutting machine by the majority of customers like.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Seller,Trading Company
Year Established:
2017
Total Annual:
4000000-5000000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!