| Color | White, Yellow, Green |
| Max Cutting Length | 3200mm(125.98in) |
| Type | Stone Cutting Machine |
| Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain |
| Voltage | 380 V, 220 V |
| Power(W) | 15 kW(20.12hp) |
| Dimension(L*W*H) | 5300x3000x2400mm(208.66x118.11x94.49in) |
| Weight | 3000 kg(6613.87lb) |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Long Service Life/Energy saving/High-accuracy |
| Cutting thickness (max) | 50 mm(1.97in) |
| Core Components | Motor, Pressure Vessel, Bearing, Pump, Gearbox, Engine |
| Packaging Details | OTHERS |
| Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA |
| Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
View Detail Information
Explore similar products
3 Axis 15 kW Bridge Cutting Machine for Granite Customizable CNC with Motor and
3 Axis 15 kW Bridge Cutting Machine for Granite with Motor Customizable CNC
3 Axis 15kw Bridge Cutting Machine for Stone Customizable CNC Machine with
3 Axis 15kw Bridge Cutting Machine for Stone Customizable CNC Machine with
Product Specification
| Color | White, Yellow, Green | Max Cutting Length | 3200mm(125.98in) |
| Type | Stone Cutting Machine | Use | Granite/Marble/Quartz/Porcelain |
| Voltage | 380 V, 220 V | Power(W) | 15 kW(20.12hp) |
| Dimension(L*W*H) | 5300x3000x2400mm(208.66x118.11x94.49in) | Weight | 3000 kg(6613.87lb) |
| Warranty | 1 Year | Key Selling Points | Long Service Life/Energy saving/High-accuracy |
| Cutting thickness (max) | 50 mm(1.97in) | Core Components | Motor, Pressure Vessel, Bearing, Pump, Gearbox, Engine |
| Packaging Details | OTHERS | Delivery Time | 30DAYS |
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 1000 SETS ONE YEAR |
| Place of Origin | SHANDONG,CHINA | Brand Name | ZSMART |
| Certification | CE |
3 Axis Cutting: Precise control for intricate stone designs.
Long Service Life: Durable construction for reliable performance.
Powerful Motor: 15 kW provides robust cutting power.
Independently developed operating system, fully CNC operation, graphic layout.
Integrated worktable for easy loading and unloading of sheets
Automatic pressure plate firmly fixes the sheet
Lifting function makes the sheet easy to move
The frame is sturdy and durable, without deformation
Supports 0-85 degree flipping, 45 degree chamfering, Rotate the machine head 90 degrees and horizontal and vertical cutting functions.
Laiyang Zeus Machinery Co., Ltd. specializes in stone CNC processing equipment, established in 2006 with a dedicated R&D and production team. The company offers advanced 5+1 axis CNC motor stone cutting bridge machines for granite processing, featuring high-speed precision hosts and 0-85 degree flipping capabilities. Products are exported to Europe, the US, and Southeast Asia, supported by long service life and reliable after-sales service.
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Exporter,Seller,Trading Company
Year Established:
2017
Total Annual:
4000000-5000000
Employee Number:
50~100
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 16px; box-sizing: border-box; width: 100%; max-width: 100%; overflow-x: hidden; } .gtr-container-7f8e9d p { font-size: 14px; ...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!