China High AC 50Hz Power Transformer High Voltage 15KV-20KV Igniter Transformer Boost
  1. China High AC 50Hz Power Transformer High Voltage 15KV-20KV Igniter Transformer Boost
  2. China High AC 50Hz Power Transformer High Voltage 15KV-20KV Igniter Transformer Boost
  3. China High AC 50Hz Power Transformer High Voltage 15KV-20KV Igniter Transformer Boost
  4. China High AC 50Hz Power Transformer High Voltage 15KV-20KV Igniter Transformer Boost
  5. China High AC 50Hz Power Transformer High Voltage 15KV-20KV Igniter Transformer Boost
  6. China High AC 50Hz Power Transformer High Voltage 15KV-20KV Igniter Transformer Boost
High AC 50Hz Power Transformer High Voltage 15KV-20KV Igniter Transformer Boost
  1. MOQ: 100PCS
  2. Price: T/T, Paypal
  3. Get Latest Price
Delivery Time 2-4Weeks
Payment Terms T/T,Paypal
Supply Ability 1500K.PCS/Month
Packaging Details Carton packaging
Product name Spark Arc Ignition Coil Module 15KV-20KV for Igniter Transformer
INPUT DC5V , 12V, DC 15V
Frequency 50 Hz, 60 Hz
OUTPU 15KV-20KV
Winding Material Copper
Coil Number Multi-Winding Coil
Phase Single
Shape Coil
Toplogy Forward, Buck, Boost, Flyback
application Car ignition, Gas stove ignition
Model Number Spark Arc Ignition Coil Module 15KV-20KV for Ignit
Brand Name ZHY
Place of Origin China
Certification E501823
Product Specification
Delivery Time 2-4Weeks Payment Terms T/T,Paypal
Supply Ability 1500K.PCS/Month Packaging Details Carton packaging
Product name Spark Arc Ignition Coil Module 15KV-20KV for Igniter Transformer INPUT DC5V , 12V, DC 15V
Frequency 50 Hz, 60 Hz OUTPU 15KV-20KV
Winding Material Copper Coil Number Multi-Winding Coil
Phase Single Shape Coil
Toplogy Forward, Buck, Boost, Flyback application Car ignition, Gas stove ignition
Model Number Spark Arc Ignition Coil Module 15KV-20KV for Ignit Brand Name ZHY
Place of Origin China Certification E501823
Company Details
Bronze Gleitlager
Bronze Sleeve Bushings
 and
Graphite Plugged Bushings
 from Quality China Factory
  • Business Type:
    Manufacturer
  • Year Established:
    2015
  • Total Annual:
    10 million US dollars-20 million US dollars
  • Employee Number:
    200~350
  • Ecer Certification:
    Verified Supplier
Shenzhen Zhaohongyu Technology Co., Ltd. was established in 2 0 1 5 in the innovative city of Shenzhen. The company has obtained I S O 9 0 0 1 and U L safety certifications,  As an integrated professional solution provider specializing in magnetic components, the company covers R & D, produ... Shenzhen Zhaohongyu Technology Co., Ltd. was established in 2 0 1 5 in the innovative city of Shenzhen. The company has obtained I S O 9 0 0 1 and U L safety certifications,  As an integrated professional solution provider specializing in magnetic components, the company covers R & D, produ...