| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Gym Access Control System |
| Material | Stainless Steel |
| Cabinet Thickness | 1.8mm |
| Power | 100W |
| Motor | 24V DC Hydraulic Brushless Motor Mechanism |
| Service | Whole-life aftersale Service |
| LED-Light | With Traffic Indicator Light |
| Integated Biometric | Face Recognition , Fingerprint , RFID , IC , Infrared Sensor |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
View Detail Information
Explore similar products
IP55 Full Height Turnstiles Commercial High Security Turnstile With RFID / QR
Gym Access Control System Radio Frequency Identification Fingerprint QR Code
1 Way Full Height Sliding Turnstile Gate Fully Automatic Full Height Pedestrian
Six Zone Waterproof Outdoor Turnstile Gate For Airports Stations Hotels
Product Specification
| Payment Terms | T/T, L/C | Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days | Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Gym Access Control System | Material | Stainless Steel |
| Cabinet Thickness | 1.8mm | Power | 100W |
| Motor | 24V DC Hydraulic Brushless Motor Mechanism | Service | Whole-life aftersale Service |
| LED-Light | With Traffic Indicator Light | Integated Biometric | Face Recognition , Fingerprint , RFID , IC , Infrared Sensor |
| Brand Name | TAIWEI | Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 | Place of Origin | Shenzhen, China |
| High Light | 35people/min Gym Access Control System ,50people/min Gym Access Control System ,Stainless Steel Fingerprint Turnstile | ||
Gym Access Control System Radio Frequency Identification Fingerprint QR Code Facial Recognition Full-Height Rotating Door
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Specifications
|
Housing material |
304 grade stainless steel |
|
Thickness |
1.5mm |
|
Surface treatment |
Brushed finish |
|
Technical parameters |
|
|
Size |
1500*1350*2260mm |
|
Lane width |
650mm |
|
Passing speed |
35--50 people/min |
|
Open/close speed |
0.2sec |
|
Weight |
300KG |
|
Turning angle |
120 degree |
|
MCBF |
5.000.000 times |
|
Application |
Indoor or outdoor |
|
Rotating directional |
Single way or Bi-directional adjustable |
|
Noise |
<55db |
|
Operating temperature |
-25 to 70℃ |
|
Relative humidity |
5% to 95% |
|
Package |
Carton box inside. Wooden case outside |
|
Electronic parameters |
|
|
Power supply |
220V/AC, 50/60HZ |
|
Rated power |
60W |
|
Input signal |
Dry contact |
|
Driving motor |
Solenoid |
|
Mainboard |
Independent development mainboard |
Quality Full Height Turnstiles from factory, Gym Access Control System Radio Frequency Identification Fingerprint QR Code Facial Recognition Full-Height Rotating Door
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2015
Total Annual:
7000000-8000000
Employee Number:
50~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-x7y2z9 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 20px; line-height: 1.6; font-size: 14px; max-width: 100%; box-sizing: border-box; } .gtr-container-x7y2z9 p { margin-bottom: 1em; text-align: lef... .gtr-container-x7y2z9 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 20px; line-height: 1.6; font-size: 14px; max-width: 100%; box-sizing: border-box; } .gtr-container-x7y2z9 p { margin-bottom: 1em; text-align: lef...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!