| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Length | 3 to 6 meters |
| Installationtype | Surface Mounted |
| Workingtemperature | -20°C to 70°C |
| Color | Red and White Stripes |
| Boomshape | Straight/Folding |
| Productname | Boom Barrier Gates |
| Material | Steel/Aluminum |
| Safetyfeatures | Obstacle Detection/Auto Reverse |
| Controlmode | Remote Control/Loop Detector/Card Reader |
| Motortype | DC Motor/AC Motor |
| Operationtype | Automatic/Manual |
| Protectionlevel | IP54/IP65 |
| Application | Parking Lots, Toll Gates, Residential Areas |
| Openingspeed | 1.5 to 6 seconds |
| Powersupply | AC 220V/110V |
| Name | Tripod Turnstile Gate |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
View Detail Information
Explore similar products
Accessory Metal IP44 Three Roller Gate Core Outer Casing Parts Anti Tailgating
Portable 304 Stainless Steel Tripod Turnstile Three Roller Gate RFID Brushless
Dual Motor Fully Automatic Tripod Turnstile Gate Access Control with Face
High Safety Single Motor Automatic Tripod Turnstile Gate for Gym Access Control
Product Specification
| Payment Terms | T/T, L/C | Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days | Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Length | 3 to 6 meters | Installationtype | Surface Mounted |
| Workingtemperature | -20°C to 70°C | Color | Red and White Stripes |
| Boomshape | Straight/Folding | Productname | Boom Barrier Gates |
| Material | Steel/Aluminum | Safetyfeatures | Obstacle Detection/Auto Reverse |
| Controlmode | Remote Control/Loop Detector/Card Reader | Motortype | DC Motor/AC Motor |
| Operationtype | Automatic/Manual | Protectionlevel | IP54/IP65 |
| Application | Parking Lots, Toll Gates, Residential Areas | Openingspeed | 1.5 to 6 seconds |
| Powersupply | AC 220V/110V | Name | Tripod Turnstile Gate |
| Brand Name | TAIWEI | Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 | Place of Origin | Shenzhen, China |
| High Light | Secure Tripod Turnstile Gate ,IC Card Facial Recognition Tripod Turnstile ,QR Code Tripod Turnstile Access Gate | ||
| Model | HPT-YD1001-D |
| Dimensions | 1400 * 255 * 980mm |
| Material | Stainless Steel SUS304 |
| Passage Width | 550mm |
| Passage Direction | Unidirectional and Bidirectional |
| Motor | Motor Core |
| Passage Speed | 30 people/min |
| Operating Environment | -20℃ to 70℃ |
| Roller Sleeve | Roller Sleeve (Optional) |
| Wiring Knockouts | Knockout Holes * 4 |
| Base | Standard Three-Wing Turnstile Base |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2015
Total Annual:
7000000-8000000
Employee Number:
50~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-x7y2z9 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 20px; line-height: 1.6; font-size: 14px; max-width: 100%; box-sizing: border-box; } .gtr-container-x7y2z9 p { margin-bottom: 1em; text-align: lef... .gtr-container-x7y2z9 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 20px; line-height: 1.6; font-size: 14px; max-width: 100%; box-sizing: border-box; } .gtr-container-x7y2z9 p { margin-bottom: 1em; text-align: lef...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!