Products
Manufacturer of a wide range of products which include IP44 Full Height Turnstiles Anti Pinch Anti Tailgating Full Body Turnstile,Face Recognition Turnstile Barrier Gate System Access Control Full Height,Access Control Tripod Turn...
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Full Height Turnstiles |
| Access contol type | Face Recognition, Fingerprint, IC Card, QR Code |
| Barrier open/close time | 1.5 s |
| Communication Interface | RS485, RS-232, TCP/IP |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Brushed Motor |
| Turnstile function | Anti-Pinch, Anti-Tailgating, Collision Avoidance, Counting Function |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Brand Name | TAIWEI |
| Certification | ISO9001 |
| Model Number | TW-DC Series |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Turnstile Barrier Gate System |
| Sheet Metal Thickness | 1.2 millimeters |
| Material | SUS304 |
| Power Supply | AC110/AC220±10% 50-60Hz |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Length | 3 to 6 meters |
| Installationtype | Surface Mounted |
| Workingtemperature | -20°C to 70°C |
| Color | Red and White Stripes |
| Boomshape | Straight/Folding |
| Productname | Boom Barrier Gates |
| Material | Steel/Aluminum |
| Safetyfeatures | Obstacle Detection/Auto Reverse |
| Controlmode | Remote Control/Loop Detector/Card Reader |
| Motortype | DC Motor/AC Motor |
| Operationtype | Automatic/Manual |
| Protectionlevel | IP54/IP65 |
| Application | Parking Lots, Toll Gates, Residential Areas |
| Openingspeed | 1.5 to 6 seconds |
| Powersupply | AC 220V/110V |
| Name | Tripod Turnstile Gate |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Access contol type | Face Recognition, Fingerprint, IC Card, QR Code, RFID Card |
| Barrier open/close time | 0.2 s, 0.4 s, 0.6 s, 0.5s, 0.8 s |
| Communication Interface | RS-232, RS485, TCP/IP |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Brushless Motor |
| Material | Metal |
| Protection Level | IP44 |
| Turnstile function | Anti-Pinch, Anti-Tailgating, Collision Avoidance, Counting Function |
| Name | Tripod Turnstile Gate |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Access contol type | Face Recognition, RFID Card, QR Code |
| Barrier open/close time | 0.5S Adjustible |
| Communication Interface | RS485 |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Servo Motor |
| Material | Stainless Steel |
| Protection Level | IP54 |
| Turnstile function | Anti-Pinch, Anti-Tailgating, Collision Avoidance, Counting Function |
| Name | Tripod Turnstile Gate |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Turnstile function | Anti-Pinch, Anti-Tailgating, Collision Avoidance, Counting Function |
| Access contol type | Face Recognition, Fingerprint, IC Card, QR Code, RFID Card |
| Barrier open/close time | 0.2 s, 0.4 s, 0.6 s, 0.5s, 0.8 s |
| Communication Interface | RS-232, RS485, TCP/IP |
| Operation Direction | 2 Way |
| barrier motor | Brushless Motor |
| Material | Metal |
| Protection Level | IP44 |
| Name | Tripod Turnstile Gate |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Access contol type | Face Recognition, RFID Card, QR Code |
| Barrier open/close time | 0.5S Adjustible |
| Communication Interface | RS485 |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Servo Motor |
| Material | Stainless Steel |
| Protection Level | IP54 |
| Turnstile function | Access Control |
| Name | Tripod Turnstile Gate |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Access contol type | Face Recognition, RFID Card, QR Code |
| Barrier open/close time | 0.5S Adjustible |
| Communication Interface | RS485 |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Servo Motor |
| Material | Stainless Steel |
| Protection Level | IP54 |
| Turnstile function | Access Control |
| Name | Tripod Turnstile Gate |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Access contol type | Face Recognition, RFID Card, QR Code |
| Barrier open/close time | 0.5S Adjustible |
| Communication Interface | RS485, RS-232, TCP/IP |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Servo Motor |
| Material | Stainless Steel |
| Protection Level | IP54 |
| Turnstile function | Counting Function, Collision Avoidance, Anti-Tailgating, Access Control |
| Name | Tripod Turnstile Gate |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Access contol type | Face Recognition, RFID Card, QR Code |
| Barrier open/close time | 0.5S Adjustible |
| Communication Interface | RS485, RS-232, TCP/IP |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Servo Motor |
| Material | Stainless Steel |
| Protection Level | IP54 |
| Turnstile function | Counting Function, Collision Avoidance, Anti-Tailgating, Access Control |
| Name | Tripod Turnstile Gate |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!