| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Flap Turnstile Gate |
| Material | 304 Stainless Steel,Stainless Steel 304/316,Thickness Is No Less Than 1.3mm |
| Product name | Price Hot-Selling entrance control flap barrier gate For University,QR Code Flap Barrier High Speed Turnstile With ZK RFID Reader Device,Flap Turnstile,Retractable Entrance Automatic Flap Barrier Flap Turnstile,Tripod Turnstile |
| Power supply | AC220V/110V,50/60Hz,AC220V,220V,AC100V-240V |
| Dimension | 1200 * 280 * 990mm,1200*300*1000mm,1400 * 1020 *185 (mm),1200mm*280mm*1000mm,41.5*49.5*24.3mm |
| Size | 1400*280*985mm,1200*300*1000mm,1410x340x980m,1200*300*980mm ( L*W*H),1200 x 280 x 990 mm |
| Application | airport,school,Apartment,Office,park |
| Warranty | 1 Year,12 Months,2 years |
| Net weight | 65kg,80kg |
| Communication interface | RS485 TCP/IP,RS485/RS232,Relay/RS485,RS485 electrical standard or TCP/IP,RS485/IP/TCP |
| Passage width | 550mm (One passage),≤1500mm,600mm |
| Working environment | indoor and outdoor with shed,5indoor and outdoor(added the rainshed),Indoor / Outdoor ( Shelter),Indoor/outdoor |
| Housing material | thickness is no less than 1.5mm,SUS(304#),Stainless steel or Cold-rolled steel plate,304 stailess steel |
| Color | Optional,Silver |
| Communication | RS485,Dry contact,TCP/IP |
| Type | single core & double core,Fully Automatic Turnstile Gate,Barrier,access control |
| Mcbf | 000,8 million times,>5,≥3 |
| Weight | 95kg,80kg,130 kg/set |
| Arm length | 550 MM,425,260mm |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
View Detail Information
Explore similar products
304 Stainless Steel Turnstile Gate Fully Automatic Two Way Facial Recognition
SS304 Fully Automatic Turnstile Gate Two Way RFID Turnstile Gate Access Control
RFID / QR Code Face Recognition Turnstile High Speed Gate Turnstile Anti
Fast Speed Stainless Steel Swing Barrier Turnstile Gate IP54 Security Turnstile
Product Specification
| Payment Terms | T/T, L/C | Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days | Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Flap Turnstile Gate | Material | 304 Stainless Steel,Stainless Steel 304/316,Thickness Is No Less Than 1.3mm |
| Product name | Price Hot-Selling entrance control flap barrier gate For University,QR Code Flap Barrier High Speed Turnstile With ZK RFID Reader Device,Flap Turnstile,Retractable Entrance Automatic Flap Barrier Flap Turnstile,Tripod Turnstile | Power supply | AC220V/110V,50/60Hz,AC220V,220V,AC100V-240V |
| Dimension | 1200 * 280 * 990mm,1200*300*1000mm,1400 * 1020 *185 (mm),1200mm*280mm*1000mm,41.5*49.5*24.3mm | Size | 1400*280*985mm,1200*300*1000mm,1410x340x980m,1200*300*980mm ( L*W*H),1200 x 280 x 990 mm |
| Application | airport,school,Apartment,Office,park | Warranty | 1 Year,12 Months,2 years |
| Net weight | 65kg,80kg | Communication interface | RS485 TCP/IP,RS485/RS232,Relay/RS485,RS485 electrical standard or TCP/IP,RS485/IP/TCP |
| Passage width | 550mm (One passage),≤1500mm,600mm | Working environment | indoor and outdoor with shed,5indoor and outdoor(added the rainshed),Indoor / Outdoor ( Shelter),Indoor/outdoor |
| Housing material | thickness is no less than 1.5mm,SUS(304#),Stainless steel or Cold-rolled steel plate,304 stailess steel | Color | Optional,Silver |
| Communication | RS485,Dry contact,TCP/IP | Type | single core & double core,Fully Automatic Turnstile Gate,Barrier,access control |
| Mcbf | 000,8 million times,>5,≥3 | Weight | 95kg,80kg,130 kg/set |
| Arm length | 550 MM,425,260mm | Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series | Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China | ||
| High Light | Robust Flap Turnstile Gate ,Flap Turnstile Gate Anti Collision ,Boom Barrier Gate Access Control | ||
Advanced boom barrier gates designed for reliable access control with backup power capability and exceptional temperature tolerance for uninterrupted service in demanding environments.
Available in two configurations: Single Core (HPT-YD3001-D) and Dual Core (HPT-YD3001-S) models to suit various security requirements.
| Model | HPT-YD3001-D (Single Core) / HPT-YD3001-S (Dual Core) |
| Dimensions | 1400 * 160 * 980 mm |
| Material | Stainless Steel SUS201 |
| Drive Voltage | 24V DC |
| Backup Power | Super Capacitor (12V/3A) |
| Channel Width | 600-1050 mm (Customizable) |
| Swing Arm | 8 mm Thick Acrylic |
| Passage Direction | Unidirectional / Bidirectional |
| Sensing Method | Infrared Beam (Jetek * 4 Pairs) |
| Gate Opening Speed | 0.2 to 0.5 Seconds (Adjustable) |
| Passage Speed | 30-35 Persons/Minute (Normally Closed) |
| Operating Environment | -20℃ to 70℃ |
| Working Voltage | AC220V +10% |
| Motor | 24V DC Motor |
| Wiring Knockouts | 4 Knockout Holes |
| Packaging Carton | 5-Layer 5mm Double Corrugated Carton |
| Net Weight | Machine weight as specified |
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2015
Total Annual:
7000000-8000000
Employee Number:
50~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-x7y2z9 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 20px; line-height: 1.6; font-size: 14px; max-width: 100%; box-sizing: border-box; } .gtr-container-x7y2z9 p { margin-bottom: 1em; text-align: lef... .gtr-container-x7y2z9 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 20px; line-height: 1.6; font-size: 14px; max-width: 100%; box-sizing: border-box; } .gtr-container-x7y2z9 p { margin-bottom: 1em; text-align: lef...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!