Products
Manufacturer of a wide range of products which include IP44 Full Height Turnstiles Anti Pinch Anti Tailgating Full Body Turnstile,Face Recognition Turnstile Barrier Gate System Access Control Full Height,Robust Flap Turnstile Gate...
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Full Height Turnstiles |
| Access contol type | Face Recognition, Fingerprint, IC Card, QR Code |
| Barrier open/close time | 1.5 s |
| Communication Interface | RS485, RS-232, TCP/IP |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Brushed Motor |
| Turnstile function | Anti-Pinch, Anti-Tailgating, Collision Avoidance, Counting Function |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Brand Name | TAIWEI |
| Certification | ISO9001 |
| Model Number | TW-DC Series |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Turnstile Barrier Gate System |
| Sheet Metal Thickness | 1.2 millimeters |
| Material | SUS304 |
| Power Supply | AC110/AC220±10% 50-60Hz |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Flap Turnstile Gate |
| Material | 304 Stainless Steel,Stainless Steel 304/316,Thickness Is No Less Than 1.3mm |
| Product name | Price Hot-Selling entrance control flap barrier gate For University,QR Code Flap Barrier High Speed Turnstile With ZK RFID Reader Device,Flap Turnstile,Retractable Entrance Automatic Flap Barrier Flap Turnstile,Tripod Turnstile |
| Power supply | AC220V/110V,50/60Hz,AC220V,220V,AC100V-240V |
| Dimension | 1200 * 280 * 990mm,1200*300*1000mm,1400 * 1020 *185 (mm),1200mm*280mm*1000mm,41.5*49.5*24.3mm |
| Size | 1400*280*985mm,1200*300*1000mm,1410x340x980m,1200*300*980mm ( L*W*H),1200 x 280 x 990 mm |
| Application | airport,school,Apartment,Office,park |
| Warranty | 1 Year,12 Months,2 years |
| Net weight | 65kg,80kg |
| Communication interface | RS485 TCP/IP,RS485/RS232,Relay/RS485,RS485 electrical standard or TCP/IP,RS485/IP/TCP |
| Passage width | 550mm (One passage),≤1500mm,600mm |
| Working environment | indoor and outdoor with shed,5indoor and outdoor(added the rainshed),Indoor / Outdoor ( Shelter),Indoor/outdoor |
| Housing material | thickness is no less than 1.5mm,SUS(304#),Stainless steel or Cold-rolled steel plate,304 stailess steel |
| Color | Optional,Silver |
| Communication | RS485,Dry contact,TCP/IP |
| Type | single core & double core,Fully Automatic Turnstile Gate,Barrier,access control |
| Mcbf | 000,8 million times,>5,≥3 |
| Weight | 95kg,80kg,130 kg/set |
| Arm length | 550 MM,425,260mm |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Facial Recognition Gate |
| Access contol type | QR Code, RFID Card, Face Recognition |
| Barrier open/close time | 0.9s |
| Communication Interface | RS485 |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Brushless Motor |
| Material | Stainless Steel |
| Protection Level | IP54 |
| Turnstile function | Anti-Pinch, Anti-Tailgating, Counting Function, Collision Avoidance |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Coin Operated Turnstiles For Public Toilets |
| Access contol type | Face Recognition, RFID Card, QR Code |
| Barrier open/close time | 0..9 |
| Communication Interface | RS485 |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Brushless Motor |
| Material | Stainless Steel |
| Protection Level | IP54 |
| Turnstile function | Access Control |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Facial Recognition Turnstile |
| Material | Stainless Steel |
| Cabinet Thickness | 1.8mm |
| Power | 100W |
| Motor | 24V DC Pure Copper Brushless Motor |
| Service | Whole-life aftersale Service |
| LED-Light | With Traffic Indicator Light |
| Integated Biometric | Face Recognition , Fingerprint , RFID , IC , Infrared Sensor |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Name | Automatic Turnstile Gate |
| Material | Stainless Steel |
| Cabinet Thickness | 1.8mm |
| Power | 100W |
| Motor | 24V DC Pure Copper Brushless Motor |
| Service | Whole-life aftersale Service |
| LED-Light | With Traffic Indicator Light |
| Integated Biometric | Face Recognition , Fingerprint , RFID , IC , Infrared Sensor |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Flap Barrier Gate |
| Turnstile function | Anti-Pinch, Anti-Tailgating, Counting Function, Collision Avoidance |
| Access contol type | QR Code, RFID Card, Face Recognition |
| Barrier open/close time | 0.9s |
| Communication Interface | RS485 |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Brushless Motor |
| Material | Stainless Steel |
| Protection Level | IP54 |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Swing Barrier Gate Turnstile |
| Access contol type | QR Code, RFID Card, Face Recognition |
| Barrier open/close time | 0.9s |
| Communication Interface | RS485 |
| Operation Direction | 2-Way |
| barrier motor | Brushless Motor |
| Material | Stainless Steel |
| Protection Level | IP54 |
| Turnstile function | Anti-Pinch, Anti-Tailgating, Counting Function, Collision Avoidance |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
MOQ: 1
Price: Negotiable
| Name | Automatic Turnstile Gate |
| Access contol type | QR Code, RFID Card, Face Recognition |
| Barrier open/close time | 0.9s |
| Communication Interface | RS485 |
| Operation Direction | 2 Way |
| barrier motor | Brushless Motor |
| Material | Stainless Steel |
| Protection Level | IP54 |
| Turnstile function | Anti-Pinch, Anti-Tailgating, Counting Function, Collision Avoidance |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Model Number | TW-DC Series |
| Brand Name | TAIWEI |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
| Certification | ISO9001 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!