| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days |
| Name | Face Recognition Access Control Attendance System |
| Open Speed | 3-10s |
| Direction | single or double direction for optional |
| Power Voltage | AC220V±10%, 50Hz±10% |
| Size Of Product | 1400mm*310mm*1000mm |
| Passing Speed | 30~40 persons/min |
| Communication | RS485 or TCP/IP |
| Cabinet Thickness | 1.2mm |
| Barrier Height | Standard 1500mm |
| Communicationinterface | RS485, TCP/IP |
| Housing Lenght | 1200mm |
| Throughput Rate | 35~40 persons per min |
| Market | All the world |
| Flap Height | 800 to 1500 mm |
| Motor | BLDC motor |
| Product Type | full height sliding gate |
| Product name | Access control roller coin operated turnstile tripod turnstile,Automatic access control flap barrier turnstile gate,counter tripod entrance baffle gate turnstile access control system,control rfid waist high tripod turnstile for the gym and fitness,ESD tur |
| Material | 304 Stainless Steel,mirror effect material,AISI 304 |
| Size | 420*330*980(mm),L1200*W280*H980mm,1400*300*980mm |
| Warranty | 2 years,12 months,1 Year |
| Type | tripod turnstile,full automatic,single core & double core |
| Working environment | indoor / outdoor,-10-70 degree |
| Working temperature | -45℃ ~ 60℃,-20℃~+70℃,-30℃-- 80℃ |
| Application | hotel,airport,school,Subway,Office Building |
| Communication interface | RS485,Relay,RS485/TCP/IP |
| Key word | sliding tripod turnstile,turnstile |
| Weight | 45kg,45.00Kg |
| Dimension | 1200 * 200 * 980 (mm),1400x160x990mm |
| Power supply | DC12V,AC220V |
| Relative humidity | No Condensation,≤95% |
| Max access width | 510mm |
| Operating humidity | -10℃-50℃ |
| Passing speed | 30people/min |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box |
| Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series |
| Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China |
View Detail Information
Explore similar products
Product Specification
| Payment Terms | T/T, L/C | Supply Ability | 50000Sets / Month |
| Delivery Time | 7-10 working days | Name | Face Recognition Access Control Attendance System |
| Open Speed | 3-10s | Direction | single or double direction for optional |
| Power Voltage | AC220V±10%, 50Hz±10% | Size Of Product | 1400mm*310mm*1000mm |
| Passing Speed | 30~40 persons/min | Communication | RS485 or TCP/IP |
| Cabinet Thickness | 1.2mm | Barrier Height | Standard 1500mm |
| Communicationinterface | RS485, TCP/IP | Housing Lenght | 1200mm |
| Throughput Rate | 35~40 persons per min | Market | All the world |
| Flap Height | 800 to 1500 mm | Motor | BLDC motor |
| Product Type | full height sliding gate | Product name | Access control roller coin operated turnstile tripod turnstile,Automatic access control flap barrier turnstile gate,counter tripod entrance baffle gate turnstile access control system,control rfid waist high tripod turnstile for the gym and fitness,ESD tur |
| Material | 304 Stainless Steel,mirror effect material,AISI 304 | Size | 420*330*980(mm),L1200*W280*H980mm,1400*300*980mm |
| Warranty | 2 years,12 months,1 Year | Type | tripod turnstile,full automatic,single core & double core |
| Working environment | indoor / outdoor,-10-70 degree | Working temperature | -45℃ ~ 60℃,-20℃~+70℃,-30℃-- 80℃ |
| Application | hotel,airport,school,Subway,Office Building | Communication interface | RS485,Relay,RS485/TCP/IP |
| Key word | sliding tripod turnstile,turnstile | Weight | 45kg,45.00Kg |
| Dimension | 1200 * 200 * 980 (mm),1400x160x990mm | Power supply | DC12V,AC220V |
| Relative humidity | No Condensation,≤95% | Max access width | 510mm |
| Operating humidity | -10℃-50℃ | Passing speed | 30people/min |
| Packaging Details | Carton + Wooden Box | Brand Name | TAIWEI |
| Model Number | TW-DC Series | Certification | ISO9001 |
| Place of Origin | Shenzhen, China | ||
| High Light | 30people/min Face Time Attendance Machine ,40people/min Face Time Attendance Machine ,Face Recognition Access Control Attendance System | ||
Access Control Turnstile With High Accuracy Recognition, Durable 304 Stainless Steel, And 30-40 Persons/Min Throughput For Secure Entry
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2015
Total Annual:
7000000-8000000
Employee Number:
50~200
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-x7y2z9 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 20px; line-height: 1.6; font-size: 14px; max-width: 100%; box-sizing: border-box; } .gtr-container-x7y2z9 p { margin-bottom: 1em; text-align: lef... .gtr-container-x7y2z9 { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; padding: 20px; line-height: 1.6; font-size: 14px; max-width: 100%; box-sizing: border-box; } .gtr-container-x7y2z9 p { margin-bottom: 1em; text-align: lef...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!