Products
Manufacturer of a wide range of products which include Powder Filling Machine,LWT Automatic Vibration Filling Machine for Cucumber Fruit Canned Food in Glass,High Speed Stainless Steel Barrel Paint Capping Machine 220V / 50Hz,etc
MOQ: 1 SET
Price: Price Negotiable
| Packaging Details | Film bag& plastic cartons& wooden cartons |
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | According to your needs |
| Place of Origin | Shang Hai |
| Brand Name | LeadWorld |
| Certification | CE |
MOQ: 1
Price: $58,500
| application | Food, Beverage |
| packaging type | Cans, Bottles, case |
| packaging material | Plastic, Paper, Metal, Glass |
| automatic grade | Automatic |
| driven type | Electric |
| Voltage | 380V |
| dimension(l*w*h) | OEM |
| warranty | 1 Year |
| key selling points | Easy To Operate, High-accuracy, Low Noise Level, Remote Monitoring, Multi Color, Energy Saving, Long Service Life, Remote Control, High Safety Level, Flexible Manufacturing, Competitive Price, High Rigidity, Eco-Friendly, High Productivity, Multifunctional |
| filling material | vegetable, fruit |
| filling accuracy | ±0.5% |
| machinery test report | Provided |
| video outgoing-inspection | Provided |
| core components | Motor, Pressure vessel, Pump, PLC, Gear, Bearing, Gearbox, Engine |
| After-sales Service Provided | Video technical support, Field installation, commissioning and training, Online support, Field Maintenance and Repair Service, Free Spare Parts |
| Weight (KG) | 1000 |
| Filling range | 330-900g/bottle |
| Filling speed | 80-120 bottles/min (Capacity varies with cucumber and bottle size) |
| Equipment material | Food grade stainless steel |
| Place of Origin | Shanghai, China |
| Brand Name | LWT |
MOQ: 1 SET
Price: Price Negotiable
| Payment Terms | According to your needs |
| Packaging Details | Film bag& plastic cartons& wooden cartons |
| Power | 220V/50Hz |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | High Speed |
| Warranty | 3Year |
| Brand Name | LeadWorld |
| Place of Origin | Shang Hai |
MOQ: 1 SET
Price: Price Negotiable
| Payment Terms | According to your needs |
| Packaging Details | Film bag& plastic cartons& wooden cartons |
| Power | 220V/50Hz |
| Dimension | 1200*800*1500mm |
| Speed | 0~35 Bottles/Min |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | High Speed |
| Bottle Height | 50~300mm |
| Warranty | 1 Year |
| Control System | PLC Control |
| Brand Name | LeadWorld |
| Certification | CE |
| Place of Origin | Shang Hai |
MOQ: 1 SET
Price: Price Negotiable
| Payment Terms | According to your needs |
| Packaging Details | Film bag& plastic cartons& wooden cartons |
| Power | 220V/50Hz |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | High Speed |
| Warranty | 3Year |
| Brand Name | LeadWorld |
| Place of Origin | Shang Hai |
MOQ: 1 SET
Price: Price Negotiable
| Payment Terms | According to your needs |
| Packaging Details | Film bag& plastic cartons& wooden cartons |
| Power | 220V/50Hz |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | High Speed |
| Warranty | 3Year |
| Brand Name | LeadWorld |
| Place of Origin | Shang Hai |
MOQ:
Price: Negotiable
| Packaging Details | The outer part of the product is wrapped with environmental protection film, and the outer part is packed and transported in wooden cases |
| Supply Ability | |
| Type | SEALING MACHINE |
| Max Speed | 5m/min, 75pcs/min, 18m/min, 100pcs/min, 6m/min, 25pcs/min, 150pcs/min, 12m/min, 80pcs/min, 50pcs/min, 140pcs/min, 40pcs/min, 110pcs/min, 85pcs/min, 20M/MIN, 45pcs/min, 10m/min, 14m/min, 7m/min, 60pcs/min, 16m/min, 90pcs/min, 20pcs/min, 120pcs/min, 30pcs/mi |
| Applicable Industries | Food & Beverage Factory, Food Shop, Food & Beverage Shops |
| Showroom Location | Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom, United States, Italy, France, Germany, Viet Nam, Philippines, Brazil, Peru, Saudi Arabia, Indonesia, Pakistan, Mexico, Russia, Spain, Thailand, Morocco, Kenya, Argentina, South Korea, Chile, UAE, Colombia, Algeria, Sr |
| Condition | New |
| Application | Food, Beverage, Medical, Chemical |
| Packaging Type | CANS, Foil |
| Packaging Material | Paper, Metal |
| Automatic Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 380V |
| Warranty | 3 years |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | PLC, Gear, Bearing, Engine, Pressure vessel, Pump, Other |
| Product name | Auto Can Sealing Machine |
| Bottle type | Plastic Bottle Glass Bottle Cans |
| Name | High-speed Automatic Capping Machine |
| Material | Stainless Steel 304 / SUS316L |
| Machine Type | Screw Cap Capping Machine Vibrating Machine |
| Function | Food Container Sealing |
| Suitable for | Food Packing |
| Capacity | 20-30cans/min |
| Port | Shanghai |
| Place of Origin | Shanghai, China |
| Brand Name | LWT |
MOQ:
Price: Negotiable
| Packaging Details | The outer part of the product is wrapped with environmental protection film, and the outer part is packed and transported in wooden cases |
| Supply Ability | 50 Set/Sets per Month |
| Type | SEALING MACHINE |
| Max Speed | 5m/min, 75pcs/min, 18m/min, 100pcs/min, 6m/min, 25pcs/min, 150pcs/min, 12m/min, 80pcs/min, 50pcs/min, 140pcs/min, 40pcs/min, 110pcs/min, 85pcs/min, 20M/MIN, 45pcs/min, 10m/min, 14m/min, 7m/min, 60pcs/min, 16m/min, 90pcs/min, 20pcs/min, 120pcs/min, 30pcs/mi |
| Applicable Industries | Food & Beverage Factory, Food Shop, Food & Beverage Shops |
| Showroom Location | Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom, United States, Italy, France, Germany, Viet Nam, Philippines, Brazil, Peru, Saudi Arabia, Indonesia, Pakistan, Mexico, Russia, Spain, Thailand, Morocco, Kenya, Argentina, South Korea, Chile, UAE, Colombia, Algeria, Sr |
| Condition | New |
| Application | Food, Beverage, Medical, Chemical |
| Packaging Type | CANS, Foil |
| Packaging Material | Paper, Metal |
| Automatic Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 380V |
| Dimension(L*W*H) | OEM |
| Weight | 145 KG |
| Warranty | 3 years |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 3 years |
| Core Components | PLC, Gear, Bearing, Engine, Pressure vessel, Pump, Other |
| Product name | Auto Can Sealing Machine |
| Bottle type | Plastic Bottle Glass Bottle Cans |
| Name | High-speed Automatic Capping Machine |
| Material | Stainless Steel 304 / SUS316L |
| Machine Type | Screw Cap Capping Machine Vibrating Machine |
| Feature | High Efficiency Bottle Capping Machine |
| Function | Food Container Sealing |
| Keyword | Automatic Packaging Machine |
| Suitable for | Food Packing |
| Capacity | 20-30cans/min |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Port | Shanghai |
| Place of Origin | Shanghai, China |
| Brand Name | LWT |
MOQ:
Price: Negotiable
| Packaging Details | The outer part of the product is wrapped with environmental protection film, and the outer part is packed and transported in wooden cases |
| Supply Ability | 50 Set/Sets per Month |
| Type | SEALING MACHINE |
| Max Speed | 5m/min, 75pcs/min, 18m/min, 100pcs/min, 6m/min, 25pcs/min, 150pcs/min, 12m/min, 80pcs/min, 50pcs/min, 140pcs/min, 40pcs/min, 110pcs/min, 85pcs/min, 20M/MIN, 45pcs/min, 10m/min, 14m/min, 7m/min, 60pcs/min, 16m/min, 90pcs/min, 20pcs/min, 120pcs/min, 30pcs/mi |
| Applicable Industries | Food & Beverage Factory, Food Shop, Food & Beverage Shops |
| Showroom Location | Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom, United States, Italy, France, Germany, Viet Nam, Philippines, Brazil, Peru, Saudi Arabia, Indonesia, Pakistan, Mexico, Russia, Spain, Thailand, Morocco, Kenya, Argentina, South Korea, Chile, UAE, Colombia, Algeria, Sr |
| Condition | New |
| Application | Food, Beverage, Medical, Chemical |
| Packaging Type | CANS, Foil |
| Packaging Material | Paper, Metal |
| Automatic Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 380V |
| Dimension(L*W*H) | OEM |
| Weight | 145 KG |
| Warranty | 3 years |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Core Components | PLC, Gear, Bearing, Engine, Pressure vessel, Pump, Other |
| Product name | Auto Can Sealing Machine |
| Bottle type | Plastic Bottle Glass Bottle Cans |
| Name | High-speed Automatic Capping Machine |
| Material | Stainless Steel 304 / SUS316L |
| Machine Type | Screw Cap Capping Machine Vibrating Machine |
| Feature | High Efficiency Bottle Capping Machine |
| Function | Food Container Sealing |
| Keyword | Automatic Packaging Machine |
| Suitable for | Food Packing |
| Capacity | 20-30cans/min |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Port | Shanghai |
| Place of Origin | Shanghai, China |
| Brand Name | LWT |
MOQ:
Price: $6,600.00/sets >=1 sets
| Packaging Details | The outer part of the product is wrapped with environmental protection film, and the outer part is packed and transported in wooden cases |
| Supply Ability | 50 Set/Sets per Month |
| Type | SEALING MACHINE |
| Max Speed | 5m/min, 75pcs/min, 18m/min, 100pcs/min, 6m/min, 25pcs/min, 150pcs/min, 12m/min, 80pcs/min, 50pcs/min, 140pcs/min, 40pcs/min, 110pcs/min, 85pcs/min, 20M/MIN, 45pcs/min, 10m/min, 14m/min, 7m/min, 60pcs/min, 16m/min, 90pcs/min, 20pcs/min, 120pcs/min, 30pcs/mi |
| Applicable Industries | Food & Beverage Factory, Food Shop, Food & Beverage Shops |
| Showroom Location | Egypt, Canada, Turkey, United Kingdom, United States, Italy, France, Germany, Viet Nam, Philippines, Brazil, Peru, Saudi Arabia, Indonesia, Pakistan, Mexico, Russia, Spain, Thailand, Morocco, Kenya, Argentina, South Korea, Chile, UAE, Colombia, Algeria, Sr |
| Condition | New |
| Application | Food, Beverage, Medical, Chemical |
| Packaging Type | CANS, Bottles, Foil |
| Packaging Material | Plastic, Paper, Metal, Glass |
| Automatic Grade | Automatic |
| Driven Type | Electric |
| Voltage | 380V |
| Dimension(L*W*H) | OEM |
| Weight | 300 KG |
| Warranty | 3 years |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 3 years |
| Core Components | PLC, Gear, Bearing, Engine, Pressure vessel, Pump, Other |
| Product name | Semi-automatic Can Sealing Machine |
| Name | High-speed Automatic Capping Machine |
| Material | Stainless Steel 304 / SUS316L |
| Machine Type | Screw Cap Capping Machine Vibrating Machine |
| Feature | High Efficiency Bottle Capping Machine |
| Function | Food Container Sealing |
| Keyword | Automatic Packaging Machine |
| Suitable for | Food Packing |
| Capacity | 20-30cans/min |
| Application fields | Beverage Bottle |
| Marketing Type | Ordinary Product |
| Port | Shanghai |
| Place of Origin | Shanghai, China |
| Brand Name | LWT |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!