China HX460BCRTM Double Heads Corner Cutter Rounding Machine Automatic Manufacturing
  1. China HX460BCRTM Double Heads Corner Cutter Rounding Machine Automatic Manufacturing
  2. China HX460BCRTM Double Heads Corner Cutter Rounding Machine Automatic Manufacturing
  3. China HX460BCRTM Double Heads Corner Cutter Rounding Machine Automatic Manufacturing
  4. China HX460BCRTM Double Heads Corner Cutter Rounding Machine Automatic Manufacturing
HX460BCRTM Double Heads Corner Cutter Rounding Machine Automatic Manufacturing
  1. MOQ: 1 set
  3. Get Latest Price
Payment Terms L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability 100 sets/month
Delivery Time 10 work days
Packaging Details Stretch Film with Wooden Case
Speed 15 times/min
Max. Book Block Width 460mm
Min. Book Block Width 100mm
Book Block Thickness 100mm
Power 1KW
Dimensions 1300*730*1430mm(L*W*H)
Weight 220kg
Model HX460BCRTM
Warranty 1 year
Brand Name HXCP
Model Number HX460BCRTM
Certification CE
Place of Origin China
View Detail Information
Inquiry by Email Get Latest Price
Chat online Now Ask for best deal
Explore similar products
  1. Product Details
  2. Company Details
Product Specification
Payment Terms L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram Supply Ability 100 sets/month
Delivery Time 10 work days Packaging Details Stretch Film with Wooden Case
Speed 15 times/min Max. Book Block Width 460mm
Min. Book Block Width 100mm Book Block Thickness 100mm
Power 1KW Dimensions 1300*730*1430mm(L*W*H)
Weight 220kg Model HX460BCRTM
Warranty 1 year Brand Name HXCP
Model Number HX460BCRTM Certification CE
Place of Origin China
HX460BCRTM Double Head Corner Rounding Trimmer​
Description
Machine Features
Machine Details
Parameters
Voltage
220V
Key Selling Points
Easy to Operate
Speed
15 times/min
Max. Book Block Width
460mm
Min. Book Block Width
100mm
Book Block Thickness
100mm
Power
1KW
Dimensions
1300*730*1430mm(L*W*H)