| Packaging Details | wooden box package |
| Delivery Time | 3-6months |
| Payment Terms | tt/ lc |
| Supply Ability | 2000/years |
| Control Mode | Automatic/Manual |
| Power Output | 1-100kW |
| Insulation Class | F |
| Rated Voltage | 220V-690V |
| Speed Range | 300-3000rpm |
| Excitation Mode | Brushless/Brush |
| Operating Environment | Indoor/Outdoor |
| Rated Frequency | 50Hz/60Hz |
| Brand Name | dongyang dongsen hydripower |
| Model Number | francis tubrine |
| Place of Origin | china deyang |
| Certification | iso,ce, tuv |
View Detail Information
Explore similar products
Silicon Excitation Water Turbine Generator Manual/Automatic Control Customized
Automatic Control Static Silicon Excitation Water Turbine Generator With Speed
Indoor/Outdoor water turbine Automatic/Manual Brushless Excitation Mode 50Hz
Customized Voltage Vertical/Horizontal Water Turbine Generator
Product Specification
| Packaging Details | wooden box package | Delivery Time | 3-6months |
| Payment Terms | tt/ lc | Supply Ability | 2000/years |
| Control Mode | Automatic/Manual | Power Output | 1-100kW |
| Insulation Class | F | Rated Voltage | 220V-690V |
| Speed Range | 300-3000rpm | Excitation Mode | Brushless/Brush |
| Operating Environment | Indoor/Outdoor | Rated Frequency | 50Hz/60Hz |
| Brand Name | dongyang dongsen hydripower | Model Number | francis tubrine |
| Place of Origin | china deyang | Certification | iso,ce, tuv |
| High Light | Manual Water Turbine Generator ,Indoor Manual Water Turbine Generator ,Outdoor Automatic Water Turbine Generator | ||
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2007
Total Annual:
1000000-6000000
Employee Number:
>30-50
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 15px; box-sizing: border-box; max-width: 100%; overflow-x: hidden; border: none !important; outline: none !important; } .gtr-co... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 15px; box-sizing: border-box; max-width: 100%; overflow-x: hidden; border: none !important; outline: none !important; } .gtr-co...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!