Products
Manufacturer of a wide range of products which include Kaplan Hydro Turbine Generator with 1-10 Meters Runner Diameter and Manual Or,Manual or Automatic Control System Vertical Kaplan Hydro Turbine Generator with,Customized Color ...
MOQ:
Price:
MOQ:
Price:
MOQ: 1
Price: 2000-2000000
| Packaging Details | wooden box package |
| Delivery Time | 4-12months |
| Payment Terms | T/T/L/C |
| Supply Ability | 500SETS /years |
| Excitation Mode | Brushless/Static Silicon |
| Product Name | Water Turbine Generator |
| Installation Method | Vertical/Horizontal |
| Corlor | Customized |
| Rated Frequency | 50Hz/60Hz |
| Service Life | ≥50 Years |
| Speed Range | 300-3000rpm |
| Operating Environment | Indoor/Outdoor |
| Brand Name | DSSD Company |
| Model Number | hydro tubrine generator set |
| Place of Origin | Deyang,China |
| Certification | iso,ce, tuv |
MOQ: 1
Price: 2000-2000000
| Packaging Details | wooden box package |
| Delivery Time | 4-12months |
| Payment Terms | T/T/L/C |
| Supply Ability | 500SETS /years |
| Installation Method | Vertical/Horizontal |
| Rated Frequency | 50Hz/60Hz |
| Rated Voltage | 220V-690V |
| Control Mode | Automatic/Manual |
| Speed Range | 300-3000rpm |
| Operating Environment | Indoor/Outdoor |
| RPM | 450-1000 |
| Product Name | Water Turbine Generator |
| Brand Name | DSSD Company |
| Model Number | hydro tubrine generator set |
| Place of Origin | Deyang,China |
| Certification | iso,ce, tuv |
MOQ: 1
Price: 2000-2000000
| Packaging Details | wooden box package |
| Delivery Time | 4-12months |
| Payment Terms | T/T/L/C |
| Supply Ability | 500SETS /years |
| Power Output | 200kw-20mw |
| Excitation Mode | Brushless/Static Silicon |
| Control Mode | Automatic/Manual |
| Speed Range | 300-3000rpm |
| Cooling Method | Air/Water Cooling |
| Product Name | Water Turbine Generator |
| Operating Environment | Indoor/Outdoor |
| RPM | 450-1000 |
| Brand Name | DSSD Company |
| Model Number | hydro tubrine generator set |
| Place of Origin | Deyang,China |
| Certification | iso,ce, tuv |
MOQ: 1
Price: 2000-2000000
| Packaging Details | wooden box package |
| Delivery Time | 4-12months |
| Payment Terms | T/T/L/C |
| Supply Ability | 500SETS /years |
| Product Name | Water Turbine Generator |
| Operating Environment | Indoor/Outdoor |
| Service Life | ≥50 Years |
| Control Mode | Automatic/Manual |
| Cooling Method | Air/Water Cooling |
| Rated Voltage | 220V-690V |
| Installation Method | Vertical/Horizontal |
| Power Output | 200kw-20mw |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | hydro tubrine generator set |
| Place of Origin | Deyang,China |
| Certification | iso,ce, tuv |
MOQ: 1
Price: 2000-2000000
| Packaging Details | wooden box package |
| Delivery Time | 4-12months |
| Payment Terms | T/T/L/C |
| Supply Ability | 500SETS /years |
| Product Name | Water Turbine Generator |
| Installation Method | Vertical/Horizontal |
| RPM | 450-1000 |
| Service Life | ≥50 Years |
| Power Output | 200kw-20mw |
| Speed Range | 300-3000rpm |
| Rated Frequency | 50Hz/60Hz |
| Cooling Method | Air/Water Cooling |
| Brand Name | DSSD Company |
| Model Number | hydro tubrine generator set |
| Place of Origin | Deyang,China |
| Certification | iso,ce, tuv |
MOQ: 1
Price: 2000-2000000
| Packaging Details | wooden box package |
| Delivery Time | 4-12months |
| Payment Terms | T/T/L/C |
| Supply Ability | 500SETS /years |
| Rated Voltage | 220V-690V |
| Service Life | ≥50 Years |
| Control Mode | Automatic/Manual |
| Power Output | 200kw-20mw |
| Rated Frequency | 50Hz/60Hz |
| Corlor | Customized |
| Installation Method | Vertical/Horizontal |
| Product Name | Water Turbine Generator |
| Brand Name | DSSD Company |
| Model Number | hydro tubrine generator set |
| Place of Origin | Deyang,China |
| Certification | iso,ce, tuv |
MOQ: 1
Price: 2000-2000000
| Packaging Details | wooden box package |
| Delivery Time | 4-12months |
| Payment Terms | T/T/L/C |
| Supply Ability | 500SETS /years |
| Rated Frequency | 50Hz/60Hz |
| Control Mode | Automatic/Manual |
| Rated Voltage | 220V-690V |
| Cooling Method | Air/Water Cooling |
| Corlor | Customized |
| Service Life | ≥50 Years |
| RPM | 450-1000 |
| Power Output | 200kw-20mw |
| Brand Name | DSSD Company |
| Model Number | hydro tubrine generator set |
| Place of Origin | Deyang,China |
| Certification | iso,ce, tuv |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!