| Packaging Details | Wooden Box |
| Delivery Time | 60-120days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500 set |
| Frequency Range | 50-60 Hz |
| Product Name | Hydro Turbine Governor |
| Voltage Range | 220-440V |
| Output Signal | 0-10V |
| Type | Hydraulic |
| Power Range | 0.5-50 MW |
| Communication Interface | RS485 |
| Protection Level | IP54 |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | TSQ1101governor |
| Place of Origin | china deyang |
| Certification | ISO |
View Detail Information
Explore similar products
Pelton Francis Or Kaplan Turbine Spare Parts Water Turbine Speed Governor
Hydro Turbine Electronic Speed Governors , Small And Micro Hydroelectric
Microcomputer Water Turbine Speed Control Governor For Hydropower Equipment
Durable Turbine Spare Parts Speed Governor For Hydro Power Plant Control
Product Specification
| Packaging Details | Wooden Box | Delivery Time | 60-120days |
| Payment Terms | T/T | Supply Ability | 500 set |
| Frequency Range | 50-60 Hz | Product Name | Hydro Turbine Governor |
| Voltage Range | 220-440V | Output Signal | 0-10V |
| Type | Hydraulic | Power Range | 0.5-50 MW |
| Communication Interface | RS485 | Protection Level | IP54 |
| Brand Name | DSSD | Model Number | TSQ1101governor |
| Place of Origin | china deyang | Certification | ISO |
| High Light | Automatic Operation Hydraulic Turbine Governor ,440V Industrial Hydraulic Turbine Governor | ||
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2007
Total Annual:
1000000-6000000
Employee Number:
>30-50
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 15px; box-sizing: border-box; max-width: 100%; overflow-x: hidden; border: none !important; outline: none !important; } .gtr-co... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 15px; box-sizing: border-box; max-width: 100%; overflow-x: hidden; border: none !important; outline: none !important; } .gtr-co...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!