Products
Manufacturer of a wide range of products which include Turgo Turbine Generator with Stainless Steel Runner 50-400m Rated Head and,Stainless Steel Runner Turgo Turbine Generator with 30-50 Years Lifespan and 130,Microcomputer Water...
MOQ:
Price:
MOQ:
Price:
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Supply Ability | 10SET/Month |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Pruduct Name | Speed governor for hydro turbine |
| Application | Turbine control |
| Life span | up to 300000 hours |
| Dead-zone of Rota | ≤0.04% |
| Color | Grey, Green, Blue or customized |
| OEM | Yes |
| Efficiency | 85%-93% |
| Frequency | 50Hz-60Hz |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | speed governor |
| Certification | iso,tuv |
| Place of Origin | china |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P |
| Supply Ability | 10SET/Month |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Pruduct Name | Speed governor for hydro turbine |
| Application | Turbine control |
| Color | Grey, Green, Blue or customized |
| Warranty | 1 Year |
| Cnc machining or not | CNC Machining |
| Size | Customer's Requst |
| Equipment | CNC Machining Centres |
| Our service | OEM cnc machining |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Microcomputer Speed Governor |
| Certification | iso,tuv,ce |
| Place of Origin | china,deyang |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P |
| Supply Ability | 10SET/Month |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Pruduct Name | Speed governor for hydro turbine |
| Application | Turbine control |
| Color | Grey, Green, Blue or customized |
| Warranty | 1 Year |
| Size | Customer's Requst |
| Our service | OEM cnc machining |
| Material | stainless steel |
| Packing | Packed in plastic bag with carton for outer packing or as your request |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Microcomputer Speed Governor |
| Certification | iso,tuv,ce |
| Place of Origin | china,deyang city |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P |
| Supply Ability | 10SET/Month |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Pruduct Name | Speed governor for hydro turbine |
| Application | Turbine control |
| Color | Grey, Green, Blue or customized |
| Warranty | 3-1 Year |
| Size | Customer's Requst |
| Our service | OEM cnc machining |
| Material | stainless steel |
| Packing | Packed in plastic bag with carton for outer packing or as your request |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | Microcomputer Speed Governor |
| Certification | iso,tuv,ce |
| Place of Origin | china,deyang city |
MOQ: 1
Price: Negotiation
| Payment Terms | D/P, D/A, L/C, T/T |
| Supply Ability | 1000SET |
| Delivery Time | 3 months |
| Packaging Details | Wooden packing |
| Place of Origin: | Sichuan, China |
| Pruduct Name | Hydraulic turbine governor |
| Oem | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Size | Customer's Requst |
| Packing | Packed in plastic bag with carton for outer packing or as your request |
| Brand Name | Woonergy |
| Model Number | Microcomputer Speed Governor |
| Certification | ISO,TUV,CE |
| Place of Origin | Sichuan, China |
MOQ: 1
Price: 20000 USD
| Packaging Details | Wooden Box |
| Delivery Time | 60-120days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500 set |
| Product Name | Hydro Turbine Governor |
| Communication Interface | RS485 |
| Output Signal | 0-10V |
| Operating Temperature | -20 To +50℃ |
| Power Range | 0.5-50 MW |
| Frequency Range | 50-60 Hz |
| Control Mode | Electronic |
| Voltage Range | 220-440V |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | TSQ1101 |
| Place of Origin | China |
| Certification | ISO |
MOQ: 1
Price: 20000 USD
| Packaging Details | Wooden Box |
| Delivery Time | 60-120days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500 set |
| Type | Hydraulic |
| Communication Interface | RS485 |
| Display | LED |
| Control Mode | Electronic |
| Voltage Range | 220-440V |
| Product Name | Hydro Turbine Governor |
| Operating Temperature | -20 To +50℃ |
| Speed Range | 0-3000 Rpm |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | TSQ1101governor |
| Place of Origin | china deyang |
| Certification | ISO |
MOQ: 1
Price: 20000 USD
| Packaging Details | Wooden Box |
| Delivery Time | 60-120days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 500 set |
| Output Signal | 0-10V |
| Speed Range | 0-3000 Rpm |
| Type | Hydraulic |
| Power Range | 0.5-50 MW |
| Input Signal | 4-20mA |
| Control Mode | Electronic |
| Voltage Range | 220-440V |
| Frequency Range | 50-60 Hz |
| Brand Name | DSSD |
| Model Number | TSQ1101governor |
| Place of Origin | china deyang |
| Certification | ISO |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!