| Packaging Details | Export packing (wooden cases+plastic film ) |
| Delivery Time | 120-200Days |
| Payment Terms | EXW |
| Supply Ability | 500 per year |
| Rated Power | 200kW-30MW |
| Rated Speed | 500-3000rpm |
| Installation Method | Vertical/Horizontal |
| Rated Head | 50-400m |
| Rated Frequency | 50Hz/60Hz |
| Rated Voltage | 220V-11000V |
| Material | Stainless Steel |
| Product Name | Turgo Turbine Generator |
| Brand Name | DSSD-deyang |
| Model Number | XJturgo-WJ-20(300) |
| Place of Origin | china deyang |
| Certification | ISO,CE,TUV |
View Detail Information
Explore similar products
400-600mm Pipe Diameter Turgo Turbine Generator with Stainless Steel Runner and
Turgo Turbine Generator with 400-600mm Pipe Diameter, Up To 87% Efficiency, and
Turgo Turbine Generator with 500-1000kg Weight, 5 In 1 Integrated Control Panel
Turgo Turbine Generator with 15-300 Meters Operating Head 30-50 Years Lifespan
Product Specification
| Packaging Details | Export packing (wooden cases+plastic film ) | Delivery Time | 120-200Days |
| Payment Terms | EXW | Supply Ability | 500 per year |
| Rated Power | 200kW-30MW | Rated Speed | 500-3000rpm |
| Installation Method | Vertical/Horizontal | Rated Head | 50-400m |
| Rated Frequency | 50Hz/60Hz | Rated Voltage | 220V-11000V |
| Material | Stainless Steel | Product Name | Turgo Turbine Generator |
| Brand Name | DSSD-deyang | Model Number | XJturgo-WJ-20(300) |
| Place of Origin | china deyang | Certification | ISO,CE,TUV |
| High Light | 96% Efficiency Turgo Turbine Generator ,Turgo Turbine Generator 30MW ,Horizontal Turgo Hydro Generator | ||
Company Details
Business Type:
Manufacturer
Year Established:
2007
Total Annual:
1000000-6000000
Employee Number:
>30-50
Ecer Certification:
Verified Supplier
.gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 15px; box-sizing: border-box; max-width: 100%; overflow-x: hidden; border: none !important; outline: none !important; } .gtr-co... .gtr-container-7f8e9d { font-family: Verdana, Helvetica, "Times New Roman", Arial, sans-serif; color: #333; line-height: 1.6; padding: 15px; box-sizing: border-box; max-width: 100%; overflow-x: hidden; border: none !important; outline: none !important; } .gtr-co...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!