China STARPOWER IGBT Power Module GD300HFL120C2S 1200V / 300A Molding Type Durable
  1. China STARPOWER IGBT Power Module GD300HFL120C2S 1200V / 300A Molding Type Durable
  2. China STARPOWER IGBT Power Module GD300HFL120C2S 1200V / 300A Molding Type Durable
STARPOWER IGBT Power Module GD300HFL120C2S 1200V / 300A Molding Type Durable
  1. MOQ: 1 set
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Payment Terms T/T
Supply Ability 1000sets
Delivery Time 25 days after signing the contract
Packaging Details Wooden box packing
VCES 1200V
IC nom 300A
ICRM 600A
Applications AC and DC servo drive amplifier
Features 10μs short circuit capability
Brand Name STARPOWER
Model Number GD300HFL120C2S
Place of Origin China
Product Specification
Payment Terms T/T Supply Ability 1000sets
Delivery Time 25 days after signing the contract Packaging Details Wooden box packing
VCES 1200V IC nom 300A
ICRM 600A Applications AC and DC servo drive amplifier
Features 10μs short circuit capability Brand Name STARPOWER
Model Number GD300HFL120C2S Place of Origin China
High Light high power igbt moduleautomotive igbt
STARPOWER IGBT POWER Module GD300HFL120C2S ,1200V /300A Molding Type Module
Molding Type Module
1200V/300A 2 in one-package