Products
Manufacturer of a wide range of products which include Hydraulic Quick Hitch Coupler Excavator Attachments,High Efficiency Excavator Attachments Quick Hitch Coupler,SILENCED TYPE ROCK EXCAVATOR HYDRAULIC BREAKER 18-26 TON LONKIN...
MOQ: 1
Price: 2000
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 SETS/DAY |
| Delivery Time | 3-10 DAYS |
| Packaging Details | WOODEN PALLET |
| Operating Pressure | Depends on model |
| Feature | high Duarability,Best Quality,High Power |
| Machinery Test Report | Provided |
| Suitable Excavator | 1.5-45 ton |
| Showroom Loion | None |
| Local Service Loion | None |
| Certifiion | ISO9001,CE |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP30,HP40,HP43,HP45,HP50,HP81,HP121,HP131 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 SET
Price: USD400-USD8350
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 100 SETS/DAY |
| Delivery Time | 5-8 days after received the deposit |
| Packaging Details | export pallet/ wooden case |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP02,HP04,HP06,HP08,HP10,HP17 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 30 PIECE
Price: CNY 19500 - 25350 RMB/PIECE
| Delivery Time | 5-8 DAYS |
| Packaging Details | Wooden box |
| Piston | 40CrNiMo |
| oil seals | NOK |
| Body | 20CrMoA,carburized,quenched |
| Chisel | 42CrMo |
| Chisel diameter | 140mm |
| Weight | 1940 kg |
| Drive flow | 120-180litre/min |
| Working pressure | 160-180kg/cm2 |
| Impact frequency | 350-500 b.m.p |
| Applicable weight | 18-26 t |
| Valve | 20CrMo |
| Through Bolt*4s | 42CrMo |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP81 |
| Certification | ISO900; CE(EU) |
| Place of Origin | China |
MOQ: 30 PIECE
Price: CNY 11300 - 14690 RMB/PIECE
| Delivery Time | 5-8 DAYS |
| Packaging Details | Wooden box |
| Piston | 40CrNiMo |
| oil seals | NOK |
| Body | 20CrMoA,carburized,quenched |
| Chisel | 42CrMo |
| Chisel diameter | 100mm |
| Weight | 1000 kg |
| Drive flow | 80-110litre/min |
| Working pressure | 150-170kg/cm2 |
| Impact frequency | 350-700 b.m.p |
| Applicable weight | 10-15 t |
| Valve | 20CrMo |
| Through Bolt*4s | 42CrMo |
| Length | 2390mm |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP50 |
| Certification | ISO900; CE(EU) |
| Place of Origin | China |
MOQ: 30 PIECE
Price: CNY 10300 -13390 RMB/PIECE
| Delivery Time | 5-8 DAYS |
| Packaging Details | Wooden box |
| Piston | 40CrNiMo |
| oil seals | NOK |
| Body | 20CrMoA,carburized,quenched |
| Chisel | 42CrMo |
| Chisel diameter | 85mm |
| Weight | 760 kg |
| Drive flow | 60-100litre/min |
| Working pressure | 130-160 kg/cm2 |
| Impact frequency | 400-800 b.m.p |
| Valve | 20CrMo |
| Through Bolt*4s | 42CrMo |
| Length | 2120mm |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP45 |
| Certification | ISO900; CE(EU) |
| Place of Origin | China |
MOQ: 30 PIECE
Price: CNY 5950 - 7735 RMB/PIECE
| Delivery Time | 5-8 DAYS |
| Packaging Details | Wooden box |
| Piston | 40CrNiMo |
| oil seals | NOK |
| Body | 20CrMoA,carburized,quenched |
| Chisel | 42CrMo |
| Chisel diameter | 75mm |
| Weight | 475 kg |
| Drive flow | 50-90litre/min |
| Working pressure | 120-150 kg/cm2 |
| Impact frequency | 400-800 b.m.p |
| Applicable weight | 4.5-7 t |
| Valve | 20CrMo |
| Through Bolt*4s | 42CrMo |
| Length | 1870mm |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP43 |
| Certification | ISO900; CE(EU) |
| Place of Origin | China |
MOQ: 30 PIECE
Price: CNY 4300- 5775 RMB/PIECE
| Delivery Time | 5-8 DAYS |
| Packaging Details | Wooden box |
| Piston | 40CrNiMo |
| oil seals | NOK |
| Body | 20CrMoA,carburized,quenched |
| Chisel | 42CrMo |
| Chisel diameter | 70mm |
| Weight | 370kg |
| Drive flow | 40-70litre/min |
| Working pressure | 95-130 kg/cm2 |
| Impact frequency | 500-900 b.m.p |
| Applicable weight | 4-6 t |
| Valve | 20CrMo |
| Length | 1610mm |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP40 |
| Certification | ISO900; CE(EU) |
| Place of Origin | China |
MOQ: 30 PIECE
Price: CNY 4300- 5775 RMB/PIECE
| Delivery Time | 5-8 DAYS |
| Packaging Details | Wooden box |
| Piston | 40CrNiMo |
| oil seals | NOK |
| Body | 20CrMoA,carburized,quenched |
| Chisel | 42CrMo |
| Chisel diameter | 68 mm |
| Weight | 370kg |
| Drive flow | 40-70litre/min |
| Working pressure | 95-130 kg/cm2 |
| Impact frequency | 500-900 b.m.p |
| Applicable weight | 4-6 t |
| Valve | 20CrMo |
| Through Bolt*4s | 42CrMo |
| Length | 1610mm |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP40 |
| Certification | ISO900; CE(EU) |
| Place of Origin | China |
MOQ: 30 PIECE
Price: CNY 3650 -4745 RMB/PIECE
| Delivery Time | 5-8 DAYS |
| Packaging Details | Wooden box |
| Piston | 40CrNiMo |
| oil seals | NOK |
| Body | 20CrMoA,carburized,quenched |
| Chisel | 42CrMo |
| Chisel diameter | 53mm |
| Weight | 210 kg |
| Drive flow | 25-50litre/min |
| Working pressure | 90-120 kg/cm2 |
| Impact frequency | 600-1100 b.m.p |
| Applicable weight | 2-3.5 t |
| Valve | 20CrMo |
| Through Bolt*4s | 42CrMo |
| Length | 1410mm |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP30 |
| Certification | ISO900; CE(EU) |
| Place of Origin | China |
MOQ: 30 PIECE
Price: CNY 3350 -4355 RMB/PIECE
| Delivery Time | 5-8 DAYS |
| Packaging Details | Wooden box |
| Piston | 40CrNiMo |
| oil seals | NOK |
| Body | 20CrMoA,carburized,quenched |
| Chisel | 42CrMo |
| Chisel diameter | 45mm |
| Weight | 180 kg |
| Drive flow | 20-30litre/min |
| Working pressure | 90-120 kg/cm2 |
| Impact frequency | 700-1200 b.m.p |
| Applicable weight | 1.2-3 t |
| Valve | 20CrMo |
| Through Bolt*4s | 42CrMo |
| Length | 2120mm |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP20 |
| Certification | ISO900; CE(EU) |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!