Products
Manufacturer of a wide range of products which include Hydraulic Quick Hitch Coupler Excavator Attachments,High Efficiency Excavator Attachments Quick Hitch Coupler,New Construction Machinery Attachments Hydraulic Plate Compactor ...
MOQ: 1
Price: 2000
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100 SETS/DAY |
| Delivery Time | 3-10 DAYS |
| Packaging Details | WOODEN PALLET |
| Operating Pressure | Depends on model |
| Feature | high Duarability,Best Quality,High Power |
| Machinery Test Report | Provided |
| Suitable Excavator | 1.5-45 ton |
| Showroom Loion | None |
| Local Service Loion | None |
| Certifiion | ISO9001,CE |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP30,HP40,HP43,HP45,HP50,HP81,HP121,HP131 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | CHINA |
MOQ: 1 SET
Price: USD400-USD8350
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 100 SETS/DAY |
| Delivery Time | 5-8 days after received the deposit |
| Packaging Details | export pallet/ wooden case |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP02,HP04,HP06,HP08,HP10,HP17 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 SET
Price: USD400-USD8350
| Payment Terms | T/T,L/C,Western Union |
| Supply Ability | 100 SETS/DAY |
| Delivery Time | 5-8 days after received the deposit |
| Packaging Details | export pallet/ wooden case |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP02,HP04,HP06,HP08,HP10 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 SET
Price: USD400-USD8350
| Payment Terms | T/T,L/C,Western Union |
| Supply Ability | 100 SETS/DAY |
| Delivery Time | 5-8 days after received the deposit |
| Packaging Details | export pallet/ wooden case |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP02,HP04,HP06,HP08,HP10 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 SET
Price: USD400-USD8350
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 100 SETS/DAY |
| Delivery Time | 5-8 days after received the deposit |
| Packaging Details | export pallet/ wooden case |
| Suitable Excavator Brand | Caterpillar, Komatsu, Hitachi, Volvo, etc. |
| Application | Compacting soil, sand, gravel, and other materials |
| Plate Length | 1000mm |
| Mounting Type | Pin-on |
| Working Pressure | 250-300bar |
| Vibration Frequency | 2000rpm |
| Excavator Weight | 20-30ton |
| Weight | 1000kg |
| Oil Flow | 100-150L/min |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP02,HP04,HP06,HP08,HP10 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 1 SET
Price: USD400-USD8350
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Supply Ability | 100 SETS/DAY |
| Delivery Time | 5-8 days after received the deposit |
| Packaging Details | export pallet/ wooden case |
| Brand Name | HOPE |
| Model Number | HP02,HP04,HP06,HP08,HP10 |
| Certification | ISO9001,CE |
| Place of Origin | China |
MOQ: 30 PIECE
Price: CNY xxx RMB/PIECE
| Packaging Details | wooden package |
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 DAYS |
| Upper shaft diameter(mm) | 25-40 |
| Strinking power(t) | 3 |
| Maxinum impact frequency(rpm) | 2000 |
| Operating Pressure(kg/cm2) | 100-130 |
| Impact Area(mm2) | 590*330 |
| Working Flow-Rate(l/min) | 30-60 |
| Total height(mm) | 435 |
| Total width(mm) | 442 |
| Product Weight(kg) | 200 |
| Brand Name | PREMIUM MATERIAL COMPACTOR FOR EXCAVATION |
| Model Number | MINI |
| Place of Origin | China |
MOQ: 30 PIECE
Price: CNY 6980 RMB/PIECE
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 DAYS |
| Packaging Details | wooden package |
| Upper shaft diameter(mm) | 60-65 |
| Strinking power(t) | 6.5 |
| Maxinum impact frequency(rpm) | 2000 |
| Operating Pressure(kg/cm2) | 150-170 |
| Impact Area(mm2) | 1160*700 |
| Working Flow-Rate(l/min) | 85-105 |
| Total height(mm) | 900 |
| Total width(mm) | 700 |
| Product Weight(kg) | 600 |
| Brand Name | PREMIUM MATERIAL COMPACTOR FOR EXCAVATION |
| Model Number | 06 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 30 PIECE
Price: CNY 9110 RMB/PIECE
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 DAYS |
| Packaging Details | wooden package |
| Upper shaft diameter(mm) | 70-80 |
| Strinking power(t) | 15 |
| Maxinum impact frequency(rpm) | 2000 |
| Operating Pressure(kg/cm2) | 160-180 |
| Impact Area(mm2) | 1250*900 |
| Working Flow-Rate(l/min) | 120-170 |
| Total height(mm) | 1000 |
| Total width(mm) | 900 |
| Product Weight(kg) | 850 |
| Brand Name | PREMIUM MATERIAL COMPACTOR FOR EXCAVATION |
| Model Number | 08 |
| Place of Origin | China |
MOQ: 30 PIECE
Price: CNY RMB/PIECE
| Payment Terms | T/T |
| Delivery Time | 5-8 DAYS |
| Packaging Details | wooden package |
| Upper shaft diameter(mm) | 90 |
| Strinking power(t) | 15 |
| Maxinum impact frequency(rpm) | 2000 |
| Operating Pressure(kg/cm2) | 160-180 |
| Impact Area(mm2) | 1250*900 |
| Working Flow-Rate(l/min) | 120-170 |
| Total height(mm) | 1050 |
| Total width(mm) | 3900 |
| Product Weight(kg) | 850 |
| Brand Name | PREMIUM MATERIAL COMPACTOR FOR EXCAVATION |
| Model Number | 10 |
| Place of Origin | China |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!