China three output MEMS clock generator MICROCHIP DSC613RI2A-012ST featuring 2.5 by 2
  1. China three output MEMS clock generator MICROCHIP DSC613RI2A-012ST featuring 2.5 by 2
  2. China three output MEMS clock generator MICROCHIP DSC613RI2A-012ST featuring 2.5 by 2
  3. China three output MEMS clock generator MICROCHIP DSC613RI2A-012ST featuring 2.5 by 2
three output MEMS clock generator MICROCHIP DSC613RI2A-012ST featuring 2.5 by 2
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Operating Temperature -40℃~+85℃
Output Frequency(Max) 25MHz
Number of Outputs 3
Voltage - Supply 1.71V~3.63V
Description 25MHz 3 VFLGA-6 Pin Configurable/Selectable Oscillators RoHS
Mfr. Part # DSC613RI2A-012ST
Package VFLGA-6
Model Number DSC613RI2A-012ST
Product Specification
Operating Temperature -40℃~+85℃ Output Frequency(Max) 25MHz
Number of Outputs 3 Voltage - Supply 1.71V~3.63V
Description 25MHz 3 VFLGA-6 Pin Configurable/Selectable Oscillators RoHS Mfr. Part # DSC613RI2A-012ST
Package VFLGA-6 Model Number DSC613RI2A-012ST
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Microchip Technology Inc.
  • Certifications: AEC-Q100 automotive grade available, Lead free and RoHS compliant
Technical Specifications
Part NumberOutputsPackage SizeStabilityTemperature RangePower ConsumptionSupply Voltage
DSC613RI2A-012S3x LVCMOS (12MHz, 25MHz, 32.768kHz)2.5mm x 2.0mm 6L LGA25ppm-40C to +85C~5.2mA (all outputs active)1.71V - 3.63V
DSC613RI2A-012ST3x LVCMOS (12MHz, 25MHz, 32.768kHz)2.5mm x 2.0mm 6L LGA25ppm-40C to +85C~5.2mA (all outputs active)1.71V - 3.63V