China DSC613RI2A-012S MEMS clock generator featuring three outputs and consumption for
  1. China DSC613RI2A-012S MEMS clock generator featuring three outputs and consumption for
  2. China DSC613RI2A-012S MEMS clock generator featuring three outputs and consumption for
  3. China DSC613RI2A-012S MEMS clock generator featuring three outputs and consumption for
DSC613RI2A-012S MEMS clock generator featuring three outputs and consumption for
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Operating Temperature -40℃~+85℃
Output Frequency(Max) 25MHz
Number of Outputs 3
Voltage - Supply 1.71V~3.63V
Description 25MHz 3 VFLGA-6 Pin Configurable/Selectable Oscillators RoHS
Mfr. Part # DSC613RI2A-012S
Package VFLGA-6
Model Number DSC613RI2A-012S
Product Specification
Operating Temperature -40℃~+85℃ Output Frequency(Max) 25MHz
Number of Outputs 3 Voltage - Supply 1.71V~3.63V
Description 25MHz 3 VFLGA-6 Pin Configurable/Selectable Oscillators RoHS Mfr. Part # DSC613RI2A-012S
Package VFLGA-6 Model Number DSC613RI2A-012S
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Microchip Technology Inc.
  • Certifications: AEC-Q100 automotive grade available, Lead free and RoHS compliant
  • Origin: MEMS-based
Technical Specifications
DSC613RI2A-012S 3 x LVCMOS 12MHz, 25MHz, 32.768kHz 2.5mm x 2.0mm 6L LGA 25ppm -40C to +85C 1.71V - 3.63V ~5.2mA (all outputs active) N/A
DSC613RI2A-012ST 3 x LVCMOS 12MHz, 25MHz, 32.768kHz 2.5mm x 2.0mm 6L LGA 25ppm -40C to +85C 1.71V - 3.63V ~5.2mA (all outputs active) Tape and Reel
Pin Configuration and Description
Pin Number Pin Name Pin Type Pin Description
1 SLEEP-1/2 I H = Output Enabled, L = Output and associated PLL Disabled
2 Output 3 O 32.768kHz LVCMOS Clock Output 3