China Solid Tantalum Capacitor VISHAY TMCP1A106MTRF Featuring Matte Tin Terminations
  1. China Solid Tantalum Capacitor VISHAY TMCP1A106MTRF Featuring Matte Tin Terminations
Solid Tantalum Capacitor VISHAY TMCP1A106MTRF Featuring Matte Tin Terminations
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Capacitance 10uF
Current - Leakage -
Voltage Rating 10V
Ripple Current -
Operating Temperature -55℃~+125℃
Equivalent Series Resistance(ESR) 5.9Ω@100kHz
Tolerance ±20%
Description 10uF ±20% 10V Tantalum Capacitors 5.9Ω@100kHz 0805
Mfr. Part # TMCP1A106MTRF
Package 0805
Model Number TMCP1A106MTRF
Product Specification
Capacitance 10uF Current - Leakage -
Voltage Rating 10V Ripple Current -
Operating Temperature -55℃~+125℃ Equivalent Series Resistance(ESR) 5.9Ω@100kHz
Tolerance ±20% Description 10uF ±20% 10V Tantalum Capacitors 5.9Ω@100kHz 0805
Mfr. Part # TMCP1A106MTRF Package 0805
Model Number TMCP1A106MTRF
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Vishay Polytech
  • Certifications: Qualified to EIA-717, Moisture Sensitivity Level 1
  • Terminations: 100 % matte tin, lead (Pb)-free (optional)