China Compact Ferrite Noise Filter PANASONIC EXCX4CE900U for High Speed Differential
  1. China Compact Ferrite Noise Filter PANASONIC EXCX4CE900U for High Speed Differential
Compact Ferrite Noise Filter PANASONIC EXCX4CE900U for High Speed Differential
  3. Get Latest Price
Operating Temperature -40℃~+85℃
DC Resistance(DCR)
Voltage Rating - DC 5V
Number of Lines 2
Description 2Line Common Mode Choke Surface Mount 0.65x0.5x0.3mm 90Ω@100MHz 100mA DCR 3Ω
Mfr. Part # EXCX4CE900U
Package SMD-4P,0.7x0.5mm
Model Number EXCX4CE900U
Product Specification
Operating Temperature -40℃~+85℃ DC Resistance(DCR)
Voltage Rating - DC 5V Number of Lines 2
Description 2Line Common Mode Choke Surface Mount 0.65x0.5x0.3mm 90Ω@100MHz 100mA DCR 3Ω Mfr. Part # EXCX4CE900U
Package SMD-4P,0.7x0.5mm Model Number EXCX4CE900U
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Not Specified
  • Origin: Not Specified
  • Material: Ferrite
  • Color: Not Specified
  • Certifications: RoHS compliant
Technical Specifications
Part NumberDimensions (mm) (LWH)Nominal Impedance () at 100 MHz (Common Mode)Nominal Impedance () at 100 MHz (Differential Mode)Rated Voltage (V DC)Rated Current (mA DC)DC Resistance () max.Category Temperature Range
EXCX4CE600U0.65 0.50 0.3060 20 %18 max.51002.4 30 %40 C to +85 C
EXCX4CE900U0.65 0.50 0.3090 20 %20 max.51003.0 30 %40 C to +85 C