China Compact EMC Components featuring PANASONIC EXC14CE900U for advanced noise
  1. China Compact EMC Components featuring PANASONIC EXC14CE900U for advanced noise
Compact EMC Components featuring PANASONIC EXC14CE900U for advanced noise
  3. Get Latest Price
Operating Temperature -40℃~+85℃
DC Resistance(DCR) 2.5Ω
Voltage Rating - DC 5V
Number of Lines 2
Voltage Withstand 125V
Description 2Line Common Mode Choke Surface Mount-4P 0.8x0.6mm 90Ω@100MHz 130mA DCR 2.5Ω
Mfr. Part # EXC14CE900U
Package SMD-4P,0.8x0.6mm
Model Number EXC14CE900U
Product Specification
Operating Temperature -40℃~+85℃ DC Resistance(DCR) 2.5Ω
Voltage Rating - DC 5V Number of Lines 2
Voltage Withstand 125V Description 2Line Common Mode Choke Surface Mount-4P 0.8x0.6mm 90Ω@100MHz 130mA DCR 2.5Ω
Mfr. Part # EXC14CE900U Package SMD-4P,0.8x0.6mm
Model Number EXC14CE900U
EMC Components / ESD Components
Product Attributes
  • Brand: Panasonic
  • Certifications: RoHS Compliant
  • Origin: Japan (implied by manufacturer and catalog context)
Technical Specifications
Common mode Noise Filters EXCX4CZ200X Noise Filter Wide band width, high attenuation, Z Coupled type, Small and thin, High-common mode attenuation at 2.4GHz, Suitable for noise suppression at Wi-Fi band, Strong multilayer/sintered structure, excellent reflow resistance and high mounting reliability, Lead, halogen and antimony-free 0.65 0.50 0.30 20 30 % (at 100 MHz) 10 100 3.030 % 40 C to +85 C Pressed Carrier Taping (2 mm pitch, 10,000 pcs.)
Common mode Noise Filters EXCX4CH Noise Filter High speed Differential transmission, H Coupled type, Small and thin, High common mode attenuation in high-speed differential transmission lines, Cut-off frequency is more than 8.5 GHz, an influence to differential transmission signal quality is little, Strong multilayer/sintered structure, excellent reflow resistance and high mounting reliability, Lead, halogen and antimony-free 0.65 0.50 0.30 (Refer to datasheet for specific impedance values) (Refer to datasheet) (Refer to datasheet) (Refer to datasheet) (Refer to datasheet) Pressed Carrier Taping (2 mm pitch, 10,000 pcs.)