China Noise and Interference Suppression Component Yanchuang SCBG201209U222T
  1. China Noise and Interference Suppression Component Yanchuang SCBG201209U222T
Noise and Interference Suppression Component Yanchuang SCBG201209U222T
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Current Rating 50mA
DC Resistance(DCR)
Tolerance ±25%
Impedance @ Frequency 2.2kΩ@100MHz
Description 2.2kΩ@100MHz Ferrite Bead 0805 50mA 1Ω
Mfr. Part # SCBG201209U222T
Package 0805
Model Number SCBG201209U222T
Product Specification
Current Rating 50mA DC Resistance(DCR)
Tolerance ±25% Impedance @ Frequency 2.2kΩ@100MHz
Description 2.2kΩ@100MHz Ferrite Bead 0805 50mA 1Ω Mfr. Part # SCBG201209U222T
Package 0805 Model Number SCBG201209U222T
Product Overview
Product Attributes
  • Brand: Yanchuang Optoelectronic Technology (GanZhou) CO.,Ltd
  • Origin: GanZhou, Jiangxi Province, China
  • Product Category: Multilayer Chip Ferrite General Bead
  • Series: SCBG
  • Certifications: Not specified in the provided text.
Technical Specifications
SeriesPart NumberZ()Test Freq. (MHz)DCR() max.Ir(mA) max.Size (mm)
SCBG100505SCBG100505U102T100025%1001.60251.0x0.5x0.5