China Industrial component Honor Elec RVT1J470M0810 designed to meet technical
  1. China Industrial component Honor Elec RVT1J470M0810 designed to meet technical
Industrial component Honor Elec RVT1J470M0810 designed to meet technical
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Operating Temperature -55℃~+105℃
Lifetime 2000hrs@105℃
Capacitance 47uF
Height - Seated (Max) 10.2mm
Voltage Rating 63V
Diameter 8mm
Equivalent Series Resistance(ESR) -
Tolerance ±20%
Ripple Current -
Description 47uF ±20% 63V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃
Mfr. Part # RVT1J470M0810
Package SMD,D8xL10.5mm
Model Number RVT1J470M0810
Product Specification
Operating Temperature -55℃~+105℃ Lifetime 2000hrs@105℃
Capacitance 47uF Height - Seated (Max) 10.2mm
Voltage Rating 63V Diameter 8mm
Equivalent Series Resistance(ESR) - Tolerance ±20%
Ripple Current - Description 47uF ±20% 63V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃