China Professional industrial equipment Honor Elec UD2G6R8M1012 ensuring operation and
  1. China Professional industrial equipment Honor Elec UD2G6R8M1012 ensuring operation and
Professional industrial equipment Honor Elec UD2G6R8M1012 ensuring operation and
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Operating Temperature -45℃~+105℃
Lifetime 6000hrs@105℃
Capacitance 6.8uF
Height - Seated (Max) 12.5mm
Voltage Rating 400V
Diameter 10mm
Equivalent Series Resistance(ESR) -
Tolerance ±20%
Ripple Current -
Description 6.8uF ±20% 400V Aluminum Electrolytic Capacitors 6000hrs@105℃
Mfr. Part # UD2G6R8M1012
Package SMD,D10xL12.5mm
Model Number UD2G6R8M1012
Product Specification
Operating Temperature -45℃~+105℃ Lifetime 6000hrs@105℃
Capacitance 6.8uF Height - Seated (Max) 12.5mm
Voltage Rating 400V Diameter 10mm
Equivalent Series Resistance(ESR) - Tolerance ±20%
Ripple Current - Description 6.8uF ±20% 400V Aluminum Electrolytic Capacitors 6000hrs@105℃