China Robust and precise Honor Elec VP1H331M1010 component suitable for professional
  1. China Robust and precise Honor Elec VP1H331M1010 component suitable for professional
Robust and precise Honor Elec VP1H331M1010 component suitable for professional
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Operating Temperature -55℃~+105℃
Lifetime -
Capacitance 330uF
Height - Seated (Max) 10.2mm
Voltage Rating 50V
Diameter 10mm
Equivalent Series Resistance(ESR) -
Tolerance ±20%
Ripple Current 230mA
Description 330uF ±20% 50V Aluminum Electrolytic Capacitors
Mfr. Part # VP1H331M1010
Model Number VP1H331M1010
Product Specification
Operating Temperature -55℃~+105℃ Lifetime -
Capacitance 330uF Height - Seated (Max) 10.2mm
Voltage Rating 50V Diameter 10mm
Equivalent Series Resistance(ESR) - Tolerance ±20%
Ripple Current 230mA Description 330uF ±20% 50V Aluminum Electrolytic Capacitors