China Industrial grade Honor Elec RVE1C221M0806 component designed for precise and
  1. China Industrial grade Honor Elec RVE1C221M0806 component designed for precise and
Industrial grade Honor Elec RVE1C221M0806 component designed for precise and
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Operating Temperature -55℃~+105℃
Capacitance 220uF
Height - Seated (Max) 6.5mm
Voltage Rating 16V
Diameter 8mm
Tolerance ±20%
Description 220uF ±20% 16V Aluminum Electrolytic Capacitors
Mfr. Part # RVE1C221M0806
Package SMD,D8xL6.5mm
Model Number RVE1C221M0806
Product Specification
Operating Temperature -55℃~+105℃ Capacitance 220uF
Height - Seated (Max) 6.5mm Voltage Rating 16V
Diameter 8mm Tolerance ±20%
Description 220uF ±20% 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Mfr. Part # RVE1C221M0806