China Durable industrial component Honor Elec RVT2A3R3M0605 designed for performance
  1. China Durable industrial component Honor Elec RVT2A3R3M0605 designed for performance
Durable industrial component Honor Elec RVT2A3R3M0605 designed for performance
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Operating Temperature -55℃~+105℃
Lifetime 2000hrs@105℃
Capacitance 3.3uF
Height - Seated (Max) 5.4mm
Voltage Rating 100V
Diameter 6.3mm
Equivalent Series Resistance(ESR) -
Tolerance ±20%
Ripple Current -
Description 3.3uF ±20% 100V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃
Mfr. Part # RVT2A3R3M0605
Package SMD,D6.3xL5.4mm
Model Number RVT2A3R3M0605
Product Specification
Operating Temperature -55℃~+105℃ Lifetime 2000hrs@105℃
Capacitance 3.3uF Height - Seated (Max) 5.4mm
Voltage Rating 100V Diameter 6.3mm
Equivalent Series Resistance(ESR) - Tolerance ±20%
Ripple Current - Description 3.3uF ±20% 100V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃