China Stable and Honor Elec RVE1E220M0505 component optimized for industrial
  1. China Stable and Honor Elec RVE1E220M0505 component optimized for industrial
Stable and Honor Elec RVE1E220M0505 component optimized for industrial
  1. MOQ:
  2. Price:
  3. Get Latest Price
Operating Temperature -55℃~+105℃
Lifetime 2000hrs@105℃
Capacitance 22uF
Height - Seated (Max) 5.4mm
Voltage Rating 25V
Diameter 5mm
Equivalent Series Resistance(ESR) -
Tolerance ±20%
Ripple Current -
Description 22uF ±20% 25V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃
Mfr. Part # RVE1E220M0505
Package SMD,D5xL5.4mm
Model Number RVE1E220M0505
Product Specification
Operating Temperature -55℃~+105℃ Lifetime 2000hrs@105℃
Capacitance 22uF Height - Seated (Max) 5.4mm
Voltage Rating 25V Diameter 5mm
Equivalent Series Resistance(ESR) - Tolerance ±20%
Ripple Current - Description 22uF ±20% 25V Aluminum Electrolytic Capacitors 2000hrs@105℃