| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | 10EL |
| Logic Type | 2 Input XOR/XNOR |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Output Type | Differential |
| Mfr | onsemi |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.2V ~ 5.7V |
| Base Product Number | 10EL07 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Current - Output High, Low | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Description | IC GATE XOR/XNOR ECL 2INP 8SOIC |
View Detail Information
Explore similar products
SY10EL01ZI
N74F51D,623
SN74S51DRG4
NC7SV57L6X
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable | Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 | Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube | Series | 10EL |
| Logic Type | 2 Input XOR/XNOR | Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Output Type | Differential | Mfr | onsemi |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | Voltage - Supply | 4.2V ~ 5.7V |
| Base Product Number | 10EL07 | Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Schmitt Trigger Input | No | Current - Output High, Low | - |
| Number of Circuits | 1 | Description | IC GATE XOR/XNOR ECL 2INP 8SOIC |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!