Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,SY10EL01ZI,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Number of Inputs | 4 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Bulk |
| Series | 10EL |
| Logic Type | NOR/OR Gate |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Output Type | Differential |
| Mfr | Microchip Technology |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.5V |
| Base Product Number | 10EL01 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Current - Output High, Low | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Description | IC GATE OR/NOR 4-INPUT 8-SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | 10 Input (3, 3, 2, 2) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74F |
| Logic Type | AND/OR/INVERT Gate |
| Supplier Device Package | 14-SO |
| Output Type | Differential |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Base Product Number | 74F51 |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Current - Output High, Low | 1mA, 20mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Description | IC GATE AND/OR/INVERT 2IN 14SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable |
| Product Status | Obsolete |
| Number of Inputs | 8 Input (2, 2, 2, 2) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74S |
| Logic Type | AND/OR/INVERT Gate |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Output Type | Single-Ended |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Base Product Number | 74S51 |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Current - Output High, Low | 1mA, 20mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Description | IC DUAL 2IN AND/OR 14SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable |
| Product Status | Active |
| Package | Bulk |
| Series | * |
| Mfr | onsemi |
| Base Product Number | 7SV57 |
| Description | TINYLOGIC ULP-A UNIVERSAL CONFIG |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | 74AUP |
| Logic Type | Configurable Multiple Function |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Output Type | Single-Ended |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 0.8V ~ 3.6V |
| Base Product Number | 74AUP1G885 |
| Package / Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Current - Output High, Low | 4mA, 4mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Description | IC GATE DUAL FUNCTION 8VSSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Number of Inputs | 3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | 74LVC |
| Logic Type | Configurable Multiple Function |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Output Type | Single-Ended |
| Mfr | Texas Instruments |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Base Product Number | 74LVC1G97 |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Description | IC MULTI-FUNC GATE CONFIG SC70-6 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 2 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | 10EL |
| Logic Type | 2 Input XOR/XNOR |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Output Type | Differential |
| Mfr | onsemi |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.2V ~ 5.7V |
| Base Product Number | 10EL07 |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Current - Output High, Low | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Description | IC GATE XOR/XNOR ECL 2INP 8SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Logic Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable |
| Product Status | Active |
| Number of Inputs | 3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Series | 74LVC |
| Logic Type | Configurable Multiple Function |
| Supplier Device Package | 6-TSSOP |
| Output Type | Single-Ended |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 5.5V |
| Base Product Number | 74LVC1G57 |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Schmitt Trigger Input | Yes |
| Current - Output High, Low | 32mA, 32mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Description | IC CONFIG MULTI-FUNC GATE 6TSSOP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!