| Description | IC BANKSWITCH CMOS IND 14-DIP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)MemoryControllers |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube |
| Series | - |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Base Product Number | DS1222 |
| Controller Type | Static RAM (SRAM) |
View Detail Information
Explore similar products
MIC2012YM
ENC28J60T-I/SS
XR21V1412IL32-F
LAN9500AI-ABZJ-TR
Product Specification
| Description | IC BANKSWITCH CMOS IND 14-DIP | Category | Integrated Circuits (ICs)MemoryControllers |
| Product Status | Obsolete | Mounting Type | Through Hole |
| Package | Tube | Series | - |
| Supplier Device Package | 14-PDIP | Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) | Base Product Number | DS1222 |
| Controller Type | Static RAM (SRAM) | ||
| High Light | ic integrated circuit 4.5V ,ic integrated circuit 5.5V ,DS1222N | ||
DS1222N
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!