| Description | IC MUX/DEMUX VID SW QUAD 16TVSOP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)InterfaceAnalog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Active |
| Features | RGB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel® |
| Series | - |
| -3db Bandwidth | 300MHz |
| On-State Resistance (Max) | 10Ohm |
| Supplier Device Package | 16-TVSOP |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Applications | Video |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 3V ~ 3.6V |
| Number of Channels | 4 |
| Package / Case | 16-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Switch Circuit | SPDT |
| Base Product Number | TS3V330 |
View Detail Information
Explore similar products
FSA4485UCX
ISL54406IRTZ-T
PI3G612ZHE
MT8806AP1
Product Specification
| Description | IC MUX/DEMUX VID SW QUAD 16TVSOP | Category | Integrated Circuits (ICs)InterfaceAnalog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Active | Features | RGB |
| Mounting Type | Surface Mount | Package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel® |
| Series | - | -3db Bandwidth | 300MHz |
| On-State Resistance (Max) | 10Ohm | Supplier Device Package | 16-TVSOP |
| Mfr | Texas Instruments | Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Applications | Video | Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 3V ~ 3.6V | Number of Channels | 4 |
| Package / Case | 16-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) | Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Switch Circuit | SPDT | Base Product Number | TS3V330 |
| High Light | spdt analog switch ic 300MHz ,spdt analog switch ic 10Ohm ,TS3V330DGVR | ||
Video Switch IC 4 Channel 16-TVSOP
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!