Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,MAX4764AETB+T 27MHz Analog Switches IC 850mOhm,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs)InterfaceAnalog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Obsolete |
| Features | Break-Before-Make, Clickless |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| -3db Bandwidth | 27MHz |
| On-State Resistance (Max) | 850mOhm |
| Supplier Device Package | 10-TDFN (3x3) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Applications | Audio |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.8V ~ 5.5V |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Switch Circuit | SPDT |
| Base Product Number | MAX4764 |
MOQ:
Price:
| Description | IC VIDEO SIGNAL SWITCHERS 16SSOP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)InterfaceAnalog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Active |
| Features | RGB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel® |
| Series | - |
| -3db Bandwidth | - |
| On-State Resistance (Max) | - |
| Supplier Device Package | 16-SSOP-B |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Applications | Video |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 6:1 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2.8V ~ 5.5V |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 16-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Switch Circuit | - |
| Base Product Number | BH76362 |
MOQ:
Price:
| Description | IC SWITCH FORCE-SENSE 16-SOIC |
| Category | Integrated Circuits (ICs)InterfaceAnalog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Obsolete |
| Features | Break-Before-Make |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| Series | - |
| -3db Bandwidth | - |
| On-State Resistance (Max) | 6Ohm |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 20V |
| Applications | Force Sense |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 9V ~ 40V |
| Number of Channels | 3 |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Switch Circuit | SPDT |
| Base Product Number | MAX4556 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs)InterfaceAnalog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Bulk |
| Series | - |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Base Product Number | MAX452 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs)InterfaceAnalog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Obsolete |
| Features | T1/E1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| -3db Bandwidth | 350MHz |
| On-State Resistance (Max) | 5Ohm |
| Supplier Device Package | 16-TQFN (5x5) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±3.3V ~ 5V |
| Applications | Telecommunications |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 6V ~ 11V |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Switch Circuit | SPDT |
| Base Product Number | MAX4818 |
MOQ:
Price:
| Description | IC MUX/DEMUX VID SW QUAD 16TVSOP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)InterfaceAnalog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Active |
| Features | RGB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel® |
| Series | - |
| -3db Bandwidth | 300MHz |
| On-State Resistance (Max) | 10Ohm |
| Supplier Device Package | 16-TVSOP |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Applications | Video |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 3V ~ 3.6V |
| Number of Channels | 4 |
| Package / Case | 16-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Switch Circuit | SPDT |
| Base Product Number | TS3V330 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs)InterfaceAnalog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Obsolete |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| -3db Bandwidth | 5.6GHz |
| On-State Resistance (Max) | 50Ohm |
| Supplier Device Package | 60-TQFN (5x9) |
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Applications | HDMI |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 3:1 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 3V ~ 3.6V |
| Number of Channels | 4 |
| Package / Case | 60-WFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature | - |
| Switch Circuit | - |
MOQ:
Price:
| Description | IC VIDEO SWITCH DUAL SPST 16QSOP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)InterfaceAnalog Switches - Special Purpose |
| Product Status | Active |
| Features | Bi-Directional, Break-Before-Make, T-Switch Configuration |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| -3db Bandwidth | 350MHz |
| On-State Resistance (Max) | 60Ohm |
| Supplier Device Package | 16-QSOP |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±2.7V ~ 6V |
| Applications | Video |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:2 |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2.7V ~ 12V |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Switch Circuit | 4PST |
| Base Product Number | MAX4566 |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!