| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 100mOhm |
| -3db Bandwidth | 200MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 7ns, 4.5ns (Typ) |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 250pA |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 19pF |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.8V ~ 5.5V |
| Switch Circuit | SPDT |
| Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Crosstalk | -52dB @ 1MHz |
| On-State Resistance (Max) | 4Ohm |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Charge Injection | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Base Product Number | STG719 |
| Description | IC SWITCH SPDT X 1 4OHM SOT23-6 |
View Detail Information
Explore similar products
FSA2466UMX
DG2012EDL-T1-GE3
74HC4316D,653
74HC4067BQ,118
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers | Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 100mOhm |
| -3db Bandwidth | 200MHz | Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | SOT-23-6 | Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 7ns, 4.5ns (Typ) |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 250pA | Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 | Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 19pF | Voltage - Supply, Single (V+) | 1.8V ~ 5.5V |
| Switch Circuit | SPDT | Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Active | Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - | Crosstalk | -52dB @ 1MHz |
| On-State Resistance (Max) | 4Ohm | Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Charge Injection | - | Mfr | STMicroelectronics |
| Base Product Number | STG719 | Description | IC SWITCH SPDT X 1 4OHM SOT23-6 |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!