Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,FSA2466UMX,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 40mOhm |
| -3db Bandwidth | 240MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 16-UFQFN |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 50ns, 32ns |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 10nA |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:2 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 6pF |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.65V ~ 4.45V |
| Switch Circuit | DPDT |
| Number of Circuits | 2 |
| Product Status | Last Time Buy |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Crosstalk | -90dB @ 100kHz |
| On-State Resistance (Max) | 1.6Ohm (Typ) |
| Supplier Device Package | 16-UMLP (1.8x2.6) |
| Charge Injection | 8pC |
| Mfr | onsemi |
| Base Product Number | FSA2466 |
| Description | IC SWITCH DPDT X 2 1.6OHM 16UMLP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 300mOhm |
| -3db Bandwidth | 160MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 32ns, 28ns |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 5nA |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 16pF |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.65V ~ 5.5V |
| Switch Circuit | SPDT |
| Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Crosstalk | -63dB @ 1MHz |
| On-State Resistance (Max) | 1.6Ohm |
| Supplier Device Package | SC-70-6 |
| Charge Injection | 8pC |
| Mfr | Vishay Siliconix |
| Base Product Number | DG2012 |
| Description | IC SWITCH SPDT X 1 1.6OHM SC70-6 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 6Ohm |
| -3db Bandwidth | 160MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 16ns, 16ns |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 100nA |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±1V ~ 5V |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 3.5pF |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2V ~ 10V |
| Switch Circuit | SPST - NO |
| Number of Circuits | 4 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Crosstalk | -60dB @ 1MHz |
| On-State Resistance (Max) | 135Ohm |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Charge Injection | - |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Base Product Number | 74HC4316 |
| Description | IC SWITCH SPST-NOX4 135OHM 16SO |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 6Ohm |
| -3db Bandwidth | 100MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 45ns, 45ns |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 100nA |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 16:1 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 3.5pF |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2V ~ 10V |
| Switch Circuit | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Crosstalk | - |
| On-State Resistance (Max) | 120Ohm |
| Supplier Device Package | 24-DHVQFN (5.5x3.5) |
| Charge Injection | - |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Base Product Number | 74HC4067 |
| Description | IC MUX 16:1 120OHM 24DHVQFN |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 6Ohm |
| -3db Bandwidth | 100MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 65ns, 60ns |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 800nA |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 16:1 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 3.5pF |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 4.5V ~ 5.5V |
| Switch Circuit | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Crosstalk | - |
| On-State Resistance (Max) | 120Ohm |
| Supplier Device Package | 24-TSSOP |
| Charge Injection | - |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Base Product Number | 74HCT4067 |
| Description | IC MUX 16:1 120OHM 24TSSOP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 100mOhm |
| -3db Bandwidth | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 60ns, 35ns |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±3V ~ 8V |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 5pF, 6pF |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 3V ~ 16V |
| Switch Circuit | SPST - NO |
| Number of Circuits | 4 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Crosstalk | -114dB @ 1MHz |
| On-State Resistance (Max) | 26Ohm |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Charge Injection | 6.6pC |
| Mfr | Vishay Siliconix |
| Base Product Number | DG442 |
| Description | IC SWITCH SPST-NOX4 26OHM 16SOIC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 100mOhm |
| -3db Bandwidth | 200MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 7ns, 4.5ns (Typ) |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 250pA |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Package | Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 19pF |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 1.8V ~ 5.5V |
| Switch Circuit | SPDT |
| Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Crosstalk | -52dB @ 1MHz |
| On-State Resistance (Max) | 4Ohm |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Charge Injection | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Base Product Number | STG719 |
| Description | IC SWITCH SPDT X 1 4OHM SOT23-6 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 6Ohm |
| -3db Bandwidth | 180MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 51ns, 42ns |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 400nA |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±1.5V ~ 5V |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 8:1 |
| Package | Tube |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 3.5pF |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2V ~ 10V |
| Switch Circuit | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Series | - |
| Crosstalk | - |
| On-State Resistance (Max) | 120Ohm |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Charge Injection | - |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Base Product Number | 74HC4051 |
| Description | IC MUX 8:1 120OHM 16TSSOP |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!