| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Signal Terminators |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - |
| Number of Terminations | 9 |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Type | SCSI, LVD, SE |
| Base Product Number | DS2120 |
| Description | IC TERM SCSI ULTRA3 LVD 28TSSOP |
View Detail Information
Explore similar products
Z53C8003FSG
DS21T07E+
UC5613DP
UCC5618QPTR
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Interface Signal Terminators | Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount | Package | Tape & Reel (TR) |
| Series | - | Number of Terminations | 9 |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP | Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | Type | SCSI, LVD, SE |
| Base Product Number | DS2120 | Description | IC TERM SCSI ULTRA3 LVD 28TSSOP |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!