| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers |
| Program SRAM Bytes | 4K-16K |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| EEPROM Size | - |
| Series | FPSLIC® |
| Data SRAM Bytes | 4K ~ 16K |
| Supplier Device Package | 84-PLCC (29.31x29.31) |
| Mfr | Microchip Technology |
| FPGA SRAM | 2kb |
| FPGA Gates | 5K |
| FPGA Registers | 436 |
| Package / Case | 84-LCC (J-Lead) |
| Interface | I²C, UART |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Speed | 25 MHz |
| Core Type | 8-Bit AVR |
| FPGA Core Cells | 256 |
| Description | IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 84PLCC |
View Detail Information
Explore similar products
AT94K40AL-25DQI
AT94S40AL-25BQC
EPXA1F672C2ES
AT94K05AL-25AQI
Product Specification
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers | Program SRAM Bytes | 4K-16K |
| Product Status | Obsolete | Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube | EEPROM Size | - |
| Series | FPSLIC® | Data SRAM Bytes | 4K ~ 16K |
| Supplier Device Package | 84-PLCC (29.31x29.31) | Mfr | Microchip Technology |
| FPGA SRAM | 2kb | FPGA Gates | 5K |
| FPGA Registers | 436 | Package / Case | 84-LCC (J-Lead) |
| Interface | I²C, UART | Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C | Speed | 25 MHz |
| Core Type | 8-Bit AVR | FPGA Core Cells | 256 |
| Description | IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 84PLCC |
Company Details
Business Type:
Manufacturer,Distributor/Wholesaler,Agent,Importer,Exporter,Seller
Year Established:
2008
Total Annual:
50M-65M
Employee Number:
100~300
Ecer Certification:
Active Member
Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi... Original ICs Component Co.,Ltd ,the subsidiary company of ChinaPCBone technology Limited,ChinaPCBone was founded in 2008, we have three branches which were dedicated to PCB manufacturing services, PCB Assembly services, components sourcing services, and box-building with reasonable price,due to Covi...
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!