Products
Manufacturer of a wide range of products which include LC89058WA-E,TDA7464$,AT94K40AL-25DQI,etc
MOQ:
Price:
| Description | IC DEMODULATOR 64SQFP |
| Category | Integrated Circuits (ICs)Audio Special Purpose |
| Function | Demodulator |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | 32kHz ~ 192kHz |
| Series | - |
| Mfr | onsemi |
| Supplier Device Package | 64-SPQFP (10x10), 64-SQFP |
| Applications | Audio Systems |
| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Channels | 1 |
| Package / Case | 64-LQFP |
| Interface | I²S |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Base Product Number | LC890 |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Audio Special Purpose |
| Function | Audio Tone Processor |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| Specifications | Audio Matrix |
| Series | - |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Supplier Device Package | 44-TQFP (10x10) |
| Applications | Signal Mixing |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Channels | 2 |
| Package / Case | 44-LQFP |
| Interface | I²C |
| Voltage - Supply | 7V ~ 10.2V |
| Base Product Number | TDA7464 |
| Description | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers |
| Program SRAM Bytes | 20K-32K |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| EEPROM Size | - |
| Series | FPSLIC® |
| Data SRAM Bytes | 4K ~ 16K |
| Supplier Device Package | 208-PQFP (28x28) |
| Mfr | Microchip Technology |
| FPGA SRAM | 18kb |
| FPGA Gates | 40K |
| FPGA Registers | 2862 |
| Package / Case | 208-BFQFP |
| Interface | I²C, UART |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Speed | 18 MHz |
| Core Type | 8-Bit AVR |
| FPGA Core Cells | 2304 |
| Description | IC FPSLIC 40K GATE 25MHZ 208QFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers |
| Program SRAM Bytes | 20K-32K |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| EEPROM Size | 1M x 8 |
| Series | FPSLIC® |
| Data SRAM Bytes | 4K ~ 16K |
| Supplier Device Package | 144-LQFP (20x20) |
| Mfr | Microchip Technology |
| FPGA SRAM | 18kb |
| FPGA Gates | 40K |
| FPGA Registers | 2862 |
| Package / Case | 144-LQFP |
| Interface | I²C, UART |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Speed | 16 MHz |
| Core Type | 8-Bit AVR |
| FPGA Core Cells | 2304 |
| Description | IC FPSLIC 40K GATE 144LQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers |
| Program SRAM Bytes | 32K |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| EEPROM Size | - |
| Series | Excalibur™ |
| Data SRAM Bytes | 16K |
| Supplier Device Package | 672-FBGA (27x27) |
| Mfr | Intel |
| FPGA SRAM | - |
| FPGA Gates | 100K |
| Package / Case | 672-BBGA |
| Interface | EBI/EMI, UART/USART |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 85°C |
| Speed | 200 MHz |
| Core Type | 32-Bit ARM9 |
| FPGA Core Cells | 4160 |
| Description | IC EXCALIBUR ARM 672FBGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers |
| Program SRAM Bytes | 4K-16K |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tube |
| EEPROM Size | - |
| Series | FPSLIC® |
| Data SRAM Bytes | 4K ~ 16K |
| Supplier Device Package | 84-PLCC (29.31x29.31) |
| Mfr | Microchip Technology |
| FPGA SRAM | 2kb |
| FPGA Gates | 5K |
| FPGA Registers | 436 |
| Package / Case | 84-LCC (J-Lead) |
| Interface | I²C, UART |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Speed | 25 MHz |
| Core Type | 8-Bit AVR |
| FPGA Core Cells | 256 |
| Description | IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 84PLCC |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers |
| Program SRAM Bytes | 4K-16K |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| EEPROM Size | - |
| Series | FPSLIC® |
| Data SRAM Bytes | 4K ~ 16K |
| Supplier Device Package | 100-TQFP (14x14) |
| Mfr | Microchip Technology |
| FPGA SRAM | 2kb |
| FPGA Gates | 5K |
| FPGA Registers | 436 |
| Package / Case | 100-TQFP |
| Interface | I²C, UART |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Speed | 25 MHz |
| Core Type | 8-Bit AVR |
| FPGA Core Cells | 256 |
| Description | IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 100TQFP |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers |
| Program SRAM Bytes | 4K-16K |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| EEPROM Size | 256K x 8 |
| Series | FPSLIC® |
| Data SRAM Bytes | 4K ~ 16K |
| Supplier Device Package | 256-CABGA (17x17) |
| Mfr | Microchip Technology |
| FPGA SRAM | 2kb |
| FPGA Gates | 5K |
| FPGA Registers | 436 |
| Package / Case | 256-LBGA, CABGA |
| Interface | I²C, UART |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Speed | 25 MHz |
| Core Type | 8-Bit AVR |
| FPGA Core Cells | 256 |
| Description | IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 256BGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers |
| Program SRAM Bytes | 20K-32K |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| EEPROM Size | 1M x 8 |
| Series | FPSLIC® |
| Data SRAM Bytes | 4K ~ 16K |
| Supplier Device Package | 256-CABGA (17x17) |
| Mfr | Microchip Technology |
| FPGA SRAM | 18kb |
| FPGA Gates | 40K |
| FPGA Registers | 2862 |
| Package / Case | 256-LBGA, CABGA |
| Interface | I²C, UART |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Speed | 16 MHz |
| Core Type | 8-Bit AVR |
| FPGA Core Cells | 2304 |
| Description | IC FPSLIC 40K GATE 25MHZ 256BGA |
MOQ:
Price:
| Category | Integrated Circuits (ICs) Embedded FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers |
| Program SRAM Bytes | 20K-32K |
| Product Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | Tray |
| EEPROM Size | 512K x 8 |
| Series | FPSLIC® |
| Data SRAM Bytes | 4K ~ 16K |
| Supplier Device Package | 256-CABGA (17x17) |
| Mfr | Microchip Technology |
| FPGA SRAM | 4kb |
| FPGA Gates | 10K |
| FPGA Registers | 846 |
| Package / Case | 256-LBGA, CABGA |
| Interface | I²C, UART |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Speed | 25 MHz |
| Core Type | 8-Bit AVR |
| FPGA Core Cells | 576 |
| Description | IC FPSLIC 10K GATE 25MHZ 256BGA |
Explore more categories
Get in touch with us
Leave a Message, we will call you back quickly!